Żorska Biblioteka zaprasza na wydarzenia literacko-artystyczne pn. „W rolach głównych: Leopold Tyrmand”

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach
Termin: od 5 XI do 27 XI 2020
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach
Opis:
Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza do udziału w wydarzeniach towarzyszących realizacji projektu „W rolach głównych: Leopold Tyrmand”. Projekt jest inicjatywą upamiętniającą kultową postać kultury polskiej, w przypadającą na rok 2020, setną rocznicę urodzin artysty.

W Bibliotece odbędzie się ciąg wydarzeń literacko-artystycznych mających na celu przybliżenie sylwetki pisarza, publicysty, prekursora i propagatora jazzu w Polsce, a także trendsettera i człowieka-legendy. Zaplanowano panel dyskusyjny z udziałem Magdaleny Grzebałkowskiej, Marcela Woźniaka i Adama Szaja, koncert jazzowy Michała Karbowskiego TRIO z gościnnym udziałem Iwony Karbowskiej, lekcje literatury dla młodzieży z Marcelem Woźniakiem, warsztaty kreatywnego pisania z dr Arturem Madalińskim, maraton literacki, w którym fragmenty książki „Zły” L. Tyrmanda czytać będzie aktorka Nicoletta Dragon oraz multimedialna wystawa fotografii przenoszącą widzów w kultowe lata życia pisarza.

Szczegóły projektu znajdują się na stronie www.mbpzory.pl.
* Uwaga! Na wydarzenia obowiązują zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w związku z obowiązującymi obostrzeniami.

Projekt „W rolach głównych: Leopold Tyrmand” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wartość dofinansowania to 8 800,00 zł.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print