2:00
Przebojowa noc w TVT
4:40
Muzyka na dzień dobry
8:00
Rodzina Treflików
8:30
Z plantą w ogrodzie
9:00
Retro-Szlagier
9:55
Sakralne dziedzictwo Śląska - Parafia w Wiśle Wielkiej
10:25
Zasłuchani w słowo Pana
10:30
Msza Św. z Bazyliki św. Antoniego w Rybniku
11:30
Retro - Szlagier
12:00
Czas na wakacje z Telewizją TVT - relacja
12:30
Z plantą w ogrodzie
13:00
Szlagierowo i z humorem
14:00
Kalejdoskop
15:00
Muzyczne perełki TOP 15 - podsumowanie
16:15
Mistrzowie Kabaretu - C.Pazura II
17:00
Mistrzowie Kabaretu - M.Daniec III
17:45
Czas na wakacje z Telewizją TVT - relacja
18:15
Rodzina Treflików
18:45
Szlagierowo i z humorem
19:30
Sakralne dziedzictwo Śląska - Parafia w Wiśle Wielkiej
20:00
Poprzednie życie
21:30
Minął Tydzień
22:30
Retro-Szlagier
23:30
Muzyczne Perełki Top 15 podsumowanie

XII Muszlownik Murcki Festiwal

Miejsce: Katowice Murcki
Termin: 03.06.2023
Organizator: Stowarzyszenie Górnośląski Klub Sportowy "Murcki"
Opis:
Muszlownik to inicjatywa młodzieży z Katowic-Murcek, mająca na celu promowanie młodych, mniej znanych zespołów muzycznych. Murckowski Przegląd Zespołów odbywa się rok rocznie w tym samym miejscu – na scenie mającej kształt muszli koncertowej, od której wzięła się nazwa Festiwalu. Przez swą cykliczność – odbywa się co roku w pierwszy weekend czerwca – mocno zadomowił się już w kalendarzu uczestników. Tegoroczny Festiwal odbędzie się zatem 3 czerwca 2023 roku i będzie organizowany po raz 12-ty!
Od samego początku Muszlownik nawiązuje do kultowego już festiwalu Pol’and’Rock Festiwal (wcześniej Przystanek Woodstock) zapraszając zespoły reprezentujące różne, często odmienne gatunki muzyczne od punk przez ska, reggae, rock, numetal a na blues kończąc i podobnie jak Pol’and’Rock ma swój Pokojowy Patrol (grupa wolontariuszy towarzysząca nam od kilku edycji festiwalu). Na naszej scenie przez te kilkanaście edycji festiwalu wystąpiły takie zespoły jak: KSU, Farben Lehre, The Analogs, Sedes i Defekt Muzgó, Konopians, GA GA Zielone Żabki oraz kilkadziesiąt początkujących zespołów, dopiero zaczynających swoją przygodę muzyczną.
W ramach festiwalu od lat organizujemy również imprezy towarzyszące takie jak: warsztaty gry na perkusji dla dzieci, warsztaty z tańca intuicyjnego, pokazy strażackie, kursy pierwszej pomocy i inne. W tym roku oprócz głównej sceny festiwalu na której zagrają m.in. Gutek, Skankan, Cela Nr3, Loża Masorza, powstanie również druga scena, elektroniczna, z muzyką psytransową na której swoje sety muzycznej zaprezentują DJe oraz jedna DJka. Dodatkową atrakcją będzie Strefa Chill wraz ze Strefą Warsztatową gdzie organizowane będą warsztaty Jogi, plecenia łapaczy snów, prelekcja „Magiczny świat grzybów”, warsztaty kosmetyki naturalnej oraz specjalne miejsce multisensoryczne.
Cały festiwal rozpocznie Zlot Motocyklowy, organizowany już trzeci raz, wraz ze specjalnym przejazdem oraz prezentacją motocykli. Oczywiście nie może zabraknąć również strefy gastronomicznej oraz całej masy konkursów z nagrodami.


Udostępnij: