8:50
10:10
Czym żyje kościół
10:30
Msza Św. Z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku
11:30
Polska na weekend
18:00
Koncert
19:00
Bajlandia
19:30
Polska na weekend
22:45
Koncert
23:45
Śląskie granie i śpiewanie (N-napisy dla niesłyszących)

Ćwierć wieku OFPA!

Miejsce: Fundacja Elektrowni Rybnik, ul. Podmiejska 43; 44-207 Rybnik
Termin: 22-26 września
Organizator: Fundacja Elektrowni Rybnik
Opis:
Alicja Majewska, Janusz Radek, Katarzyna Groniec, Joanna Liszowska, Izabela Szafrańska to tylko niektóre z gwiazd, jakich publiczność będzie mogła posłuchać podczas 25. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej. OFPA startuje już w drugiej połowie września.

– Jubileuszowa – 25. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej jest zarazem pierwszą
w historii wydarzenia, która ze względu na pandemię, odbywa się w zmienionym terminie. W tym roku z piosenką artystyczną w Rybniku spotkamy się u progu jesieni. Zmiana ta pozwoliła doczekać powrotu głównego organizatora OFPA – należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Fundacji Elektrowni Rybnik – do swej historycznej nazwy. Spięły się symboliczną klamrą karty historii: Festiwalu i Fundacji – mówi Katarzyna Dutkiewicz, prezes zarządu Fundacji Elektrowni Rybnik.

Na przesłuchania eliminacyjne, które odbędą się 22 i 23 września w Fundacji Elektrowni Rybnik, zgłosiło się ponad 120 chętnych z całej Polski. Wokaliści z udziałem akompaniatorów zaprezentują utwory w języku polskim. Spośród nich Jury, w skład którego wchodzą artyści i znawcy piosenki: Ewa Kornecka, Jacek Glenc, Jacek Wójcicki i Jarosław Wasik, wyłoni dziesięciu artystów, którzy wystąpią w sobotnim finale Konkursu Krajowego. Pięciu najlepszych wykonawców zaprezentuje się podczas niedzielnego Koncertu Laureatów. Wstęp na przesłuchania jest wolny.

– Wszyscy, łącznie z publicznością, dobrze wiedzą, że nie jest to dla wykonawców najprostszy Festiwal. W konkursie obowiązuje m.in. tzw. żywy akompaniament, co również podnosi stopień trudności. Najlepszy akompaniator decyzją Jury również zostaje nagrodzony. Przez sito eliminacji do finału przechodzi tylko dziesięciu najlepszych wokalistów w kraju. Jury ma niełatwe zadanie, ale wyłania do werdyktu najlepszych, czego dowodem są późniejsze sukcesy naszych laureatów na innych festiwalach i ich ścieżki kariery artystycznej. Wielu laureatów nagród głównych OFPA to dziś niekwestionowane gwiazdy sceny czy estrady – podkreśla Jadwiga Demczuk-Bronowska, dyrektor artystyczna OFPA.

Jubileuszowa edycja OFPA będzie gościć wspaniałe gwiazdy.

Piątek, 24 września, to specjalny, dodatkowy dzień koncertowy – w Fundacji Elektrowni Rybnik odbędzie Koncert Jubileuszowy Laureatów OFPA. Wystąpią: Joanna LISZOWSKA, Iwona LORANC, Izabela SZAFRAŃSKA, Dorota OSIŃSKA, Kuba BLOKESZ, Wojciech BRZEZIŃSKI.

Z kolei w sobotę, 25 września, odbędzie się Finał Konkursu Krajowego .Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert „Żyć się chce” w wykonaniu Alicji MAJEWSKIEJ i Włodzimierza KORCZA z towarzyszeniem Warsaw String Quartet.

Koncert Galowy tradycyjnie odbędzie się w niedzielę. 26 września na scenie Teatru Ziemi Rybnickiej zaprezentują się laureaci jubileuszowej edycji OFPA. Na zakończenie publiczność czeka koncert „Serwus Madonna” – Janusz RADEK, Katarzyna GRONIEC i Maja KLESZCZ wykonają piosenki z repertuaru Ewy DEMARCZYK.

Wszystkie dni koncertowe rozpoczynają się o godz. 17:00. Bilety do nabycia w kasie Teatru Ziemi Rybnickiej oraz na portalu biletyna.pl.

Głównym organizatorem 25. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA jest Fundacja Elektrowni Rybnik, należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, współorganizatorami: Teatr Ziemi Rybnickiej oraz Miasto Rybnik.


Strona Festiwalu www.ofpa.pl
Profil FB www.facebook.com/ofpa.rybnik

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print