Wjechał tirem pod prąd i spowodował karambol. Był pod wpływem narkotyków!

W piątek, 14 czerwca,  doszło do karambolu na DK nr 1 w Częstochowie. Kierowca tira wyjeżdżając ze stacji paliw wjechał pod prąd. Mężczyzna mimo to kontynuował jazdę. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków.

Kierowca tira, który wczoraj spowodował karambol na DK nr 1 w Częstochowie odpowie prawdopodobnie za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyzna w piątek, 14 czerwca, wyjeżdżając ze stacji paliw wjechał pod prąd na drogę krajową i kontynuował jazdę, dopóki nie został zatrzymany. Podczas jazdy uszkodził 10 samochodów osobowych i dwa auta ciężarowe. Pojazdy staranowane przez tira są uszkodzone w różnym stopniu. Kierowcy reagowali przytpomnie i starali się uciekać i zjeżdżać na pobocze.

Testy na obecność środków odurzających w organiźmie wykazały, że sprawca karambolu był pod wpływem naroktyków. Kontakt z nim był utrudniony.

W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala. Na szcżeście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. DK nr 1 w kierunku Warszawy była nieprzejezdna przez kilka godzin.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print