W województwie śląskim grasuje puma!?

W województwie śląskim grasuje puma! Zwierzę najprawdopodobniej uciekło z prywatnej hodowli. Lokalne władze w oficjalnym komunikacje wydały ostrzeżenie, w którym apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności i nie wchodzenie do lasu, a także o nieprzebywanie na otwartych przestrzeniach.

Wielki kot widziany był na terenie Piasku w powiecie pszczyńskim, między ul. Katowicką a drogą krajową 1, łączącą Katowice z Bielskiem-Białą. Od razu zaalarmowano policję. Nim funkcjonariusze zdążyli przybyć na miejsce, drapieżnika już nie było.

Władze Pszczyny wydały ostrzeżenie o niebezpieczeństwie. Apelują do mieszkańców, aby zachowali ostrożność i nie wchodzili do lasu, ani też nie spacerowali po otwartych przestrzeniach. Ostrzeżenie opublikowano w niedzielę, 29 września, o godz. 19:15:

„W związku z podejrzeniem, że na terenie gminy Pszczyna widziano zwierzę przypominające pumę, prosimy mieszkańców, aby zachowali ostrożność i do czasu wyjaśnienia sprawy nie udawali się do lasu i na otwarte przestrzenie. Ostatni raz zwierze widziano na terenie Piasku. W przypadku zaobserwowania zwierzęcia prosi się o natychmiastowy kontakt z policją bądź strażą miejską pod nr tel 32 210 43 73 (dyżur całodobowy)”.

Według nieoficjalnych doniesień z hodowli uciekły dwie pumy. Drapieżnego kota zauważono niedaleko Katowic, Tychów, Mikołowa i Rudy Śląskiej. Jest to możliwe, gdyż w naturalnym środowisku zwierzę poluje na obszarze o powierzchni kilkuset kilometrów kwadratowych.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print