00:00
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
1:00
Muzyka Disco
10:30
Msza Św. Z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku
18:00
Koncert Perły Sudetów Sokolniccy Duett/ M. Francuz
22:45
Koncert Perły Sudetów Sokolniccy Duett/ M. Francuz
23:45
Śląskie granie i śpiewanie (N-napisy dla niesłyszących)

Trzy punkty szczepień powszechnych w powiecie bielskim

Narodowy Fundusz Zdrowia pozytywnie zaopiniował wszystkie 3 zgłoszone obiekty, w których miałyby powstać punkty szczepień powszechnych w ramach Narodowego Programu Szczepień w powiecie bielskim. Miałyby one ruszyć początkiem maja.

Trzy punkty szczepień powszechnych w ramach Narodowego Programu Szczepień mogą powstać w powiecie bielskim: w Czechowicach-Dziedzicach, Kozach i Jasienicy. Narodowy Fundusz Zdrowia pozytywnie zaopiniował wszystkie obiekty zgłoszone przez gminy na ten cel.

Teraz jest czas na organizację pracy punktów, które będą jeszcze wizytowane przez przedstawicieli funduszu oraz muszą zostać odebrane przez sanepid. Takie informacje otrzymaliśmy podczas spotkania on-line z NFZ i wojewodą śląskim. Dodatkowe punkty szczepień mieszkańców na COVID-19 miałyby rozpocząć pracę na początku maja. Obecnie w powiecie bielskim zaszczepić można się w 26 miejscach. Był to także główny temat Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Bielskiego, który również miał formułę spotkania elektronicznego.

W całym województwie śląskim takich dodatkowych PSP miałoby powstać 73. Dzięki temu do końca sierpnia mogą zostać zaszczepieni  – obiema dawkami – wszyscy chętni dorośli mieszkańcy województwa. Na naszym terenie jest to ponad 3,1 mln ludzi. W województwie śląskim zaszczepionych zostało dotychczas ponad 550 tysięcy osób.

 

Materiały prasowe Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej / M. Fritz

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print