2:00
Przebojowa noc w TVT
4:40
Muzyka na dzień dobry
8:00
Rodzina Treflików
8:30
Z plantą w ogrodzie
9:00
Retro-Szlagier
9:55
Sakralne dziedzictwo Śląska - Parafia w Paniowach
10:25
Zasłuchani w słowo Pana
10:30
Sakralne dziedzictwo Śląska
11:00
Msza Św. z Bazyliki św. Antoniego w Rybniku
12:00
Szlagierowo i z humorem
12:30
Z plantą w ogrodzie
13:00
Retro-Szlagier
14:00
Kalejdoskop
15:15
Ej Ty Moja Muzyczko
16:15
Mistrzowie Kabaretu - Marcin Daniec
17:00
Mistrzowie Kabaretu - Pod Wyrwigroszem
17:45
Muzyczne Popołudnie
18:15
Rodzina Treflików
19:00
Szlagierowo i z humorem
19:30
Sakralne dziedzictwo Śląska - Parafia w Paniowach
20:00
Drobne wpadki
21:30
Retro-Szlagier
22:30
Muzyczne Perełki Top 15 podsumowanie

Rybnik najbardziej filmowym miastem na Śląsku

Rybnik został Śląską Lokacją Filmową 2020. Finałowe głosowanie w plebiscycie na najbardziej filmowe miejsce w regionie wygrał Zespół Szkół Wyższych w Rybniku. O ostatecznym wyniku zdecydowali sami mieszkańcy. Organizatorami konkursu są Instytucja Filmowa Silesia Film i Silesia Film Commission.

Kampus studencki powstał na terenie 4,5-hektarowego kompleksu poszpitalnego przy ulicy Rudzkiej w Rybniku. Tworzą go zamiejscowe ośrodki największych śląskich uczelni, a przestrzeń jest połączeniem nowoczesnej infrastruktury z zabytkową architekturą. Rybnicki ośrodek studencki zagrał w medycznym serialu „Diagnoza”, który był emitowany na antenie jednej z największych stacji w Polsce.

Spośród ponad trzydziestu zgłoszonych obiektów i lokalizacji z dziesięciu miejscowości województwa śląskiego, komisja konkursowa w składzie Katarzyna Sobańska – scenograf (m.in. „Zimna wojna”, „Ida”, „Jesteś bogiem”, „Młyn i Krzyż”, „W ciemności”), Michał Śliwkiewicz – kierownik produkcji ds. lokacji („Zimna wojna”, „Ja teraz kłamię”, „Wspomnienie lata”) oraz Anna Szrama – zastępca dyrektora IF Silesia Film i Patrycja Młynarczyk – szefowa Silesia Film Commission, biorąc pod uwagę m.in. unikatowość i wyjątkowe walory filmowe zgłoszonych propozycji wybrała pięć finałowych lokacji, które stanęły do wyścigu o tytuł „Śląskiej Lokacji Filmowej 2020”. Były to: Pałac Dietla w Sosnowcu, katowicki Nikiszowiec, Muzeum Historii Cynku – Walcownia w Katowicach i Miasto Cieszyn.

O ostatecznym wyniku zdecydowali sami mieszkańcy, którzy już od 18 lipca do 18 sierpnia za pośrednictwem ankiety do głosowania na stronie organizatora oddawali głosy na wybraną przez siebie lokację.

Rybnik, jako zwycięzca Plebiscytu otrzyma tytuł Śląskiej Lokacji Filmowej 2020, a przygotowany przez Silesia Film spot promujący zwycięską lokację będzie można oglądać przez dwa tygodnie przed seansami filmowymi w katowickim Kinie Kosmos.

 

Źródło: materiały prasowe Miasta Rybnika