Rybnicki odcinek drogi Pszczyna-Racibórz już otwarty

Nowa Droga Pszczyna-Racibórz w Rybniku już otwarta. Rybnicka obwodnica obejmuje 10,2 km trasy dwujezdniowej, 860 m Drogi Śródmiejskiej, 11 wiaduktów i 2 mosty, 5 bezkolizyjnych węzłów drogowych, liczne ekrany akustyczne, zbiorniki retencyjne, sieć kanalizacji deszczowej, przepusty i przejścia dla zwierząt.

Budowa rybnickiego odcinka Drogi Regionalnej Racibórz-Pszczyna ruszyła w kwietniu 2017 roku. Jest to obwodnica, którą przy maksymalnej prędkości 100 km na godzinę, sprawnie można przemieścić się na przeciwległy kraniec miasta – od drogi krajowej 78, aż po autostradę A1. Rybnicka obwodnica obejmuje 10,2 km trasy dwujezdniowej, 860 m Drogi Śródmiejskiej, 11 wiaduktów i 2 mosty, a także 5 bezkolizyjnych węzłów drogowych. Apelujemy do kierujących o przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Policja apeluje do kierujących o przestrzeganie ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, żeby dostosować prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami.

 

Źródło: Policja Rybnik

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print