Policjanci z Myszkowa otrzymali nominację od druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z Przybynowa do wzięcia udziału w bardzo szczytnym celu. Bez chwili wahania myszkowscy stróże prawa podjął wezwanie w walce o życie i zdrowie 18-miesięcznego Wojtusia i wczoraj wykonali zadanie.
Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA – najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby. Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie z wielką radością przyjęła wyzwanie i od razuprzystąpiła do działania. Wczoraj myszkowscy mundurowi pompowali dla Wojtusia, tym samym wspierając szczytny cel na rzecz walki z jego chorobą. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy włączyć się w tę szlachetną i wyjątkową akcję.
To nie pierwsza taka inicjatywa, w którą funkcjonariusze z myszkowskiej jednostki zaangażowali się na rzecz niesienia pomocy osobom potrzebującym i chorym. Po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy nie tylko po to, aby chronić ale w znacznej mierze pomagać też innym.
Wojtusiowi wszyscy życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, jesteśmy z Tobą i Twoimi rodzicami, trzymamy mocno kciuki! Na Twoje konto trafi też od nas cegiełka.
Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie do wykonania zadania nominowała: Komendę Powiatową Policji w Zawierciu, Komende Miejską Policji w Częstochowie oraz Komendę Miejską Policji w Mysłowicach. Trzymamy kciuki za Wojtusia i jego rodziców! Jesteśmy z Wami!
Źródło: Policja Śląska





