00:20
Śląskie granie i śpiewanie (N - napisy dla niesłyszących)
02:00
Muzyka nocą
4:40
Śląska muzyka blisko Ciebie
8:00
Jurek sznupie w Śląsku
8:20
Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich
10:10
Sakralne Dziedzictwa Śląska
10:30
Msza Święta z Bazyliki św.Antoniego
11:30
Koło Gospodyń Wiejskich - Gotowanie na Ekranie
13:00
TV Okazje
16:15
Jurek sznupie w Śląsku
16:35
Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich
17:00
Minął tydzień
18:00
Śląska muzyka bliżej Ciebie
20:00
Szlagierowo i z humorem
22:15
22:45
Kino Niezależne
23:45
Śląskie granie i śpiewanie

Piast Gliwice vs Śląsk Wrocław – zapowiedź!

Przed nami spotkanie dwóch drużyn, które poprzednią kolejkę kończyły w zupełnie odmiennych nastrojach. Zawodnicy Piasta prowadzili w wyjazdowym spotkaniu Derbowym z Górnikiem Zabrze, ale stracili gola w ostatniej akcji tego meczu. W przypadku Śląska Wrocław ekipie prowadzonej przez trenera Djurdjevića udało się odmienić bieg wydarzeń w rywalizacji z Lechią Gdańsk. Jak zaprezentują się te ekipy na stadionie Piasta?

Piast Gliwice vs Śląsk Wrocław

Gliwiczanie, podobnie jak w poprzednim sezonie zanotowali bardzo słaby początek rozgrywek. Ponownie nie tylko nie byli w stanie wywalczyć nawet jednego punktu, ale choćby strzelić gola. W ostatnich tygodniach gra ekipy Waldemara Paranoika zdecydowanie się jednak poprawiła. Najważniejszą informacją dla sympatyków tego zespołu jest z pewnością fakt, że ich ulubieńcy nie przegrali w 3 poprzednich starciach. Ostatnia porażka tego zespołu miała miejsce w wyjazdowej rywalizacji z Lechem Poznań.

Tak jak wcześniej wspomniałem, w poprzedniej kolejce piłkarze Piasta Gliwice prowadzili w wyjazdowej rywalizacji derbowej z Górnikiem Zabrze, ale ostatecznie stracili gola w doliczonym czasie gry. Z pewnością jest to wynik, który negatywnie wpłynął na nastroje w szatni. Warto jednak podkreślić, że tydzień wcześniej zawodnicy Piasta wygrali spotkanie, którego teoretycznie nie powinni byli wygrać, ponieważ Miedź Legnica stworzyła sobie zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych.

Śląsk Wrocław przystąpi do tej rywalizacji po wygranej z Lechią. Było to pierwsze zwycięstwo tego zespołu na boiskach Ekstraklasy po 3 kolejnych meczach bez zwycięstwa. Ostatni raz ekipa z Wrocławia zwyciężyła na ligowych boiskach w wyjazdowej potyczce z Lechem Poznań. Statystyki pokazują, że już w najbliższej kolejce zawodnicy prowadzeni przez trenera Djurdjevića będą mieli kolejne trudne zadanie. Historycznie Śląsk nie wygrał żadnego z 3 ostatnich pojedynków na obiekcie Piasta Gliwice. Ostatni triumf tego zespołu miał miejsce w 2019 roku i było to jedyne zwycięstwo w ciągu 8 lat.

Kto jest faworytem tego meczu?

Aby ocenić, kto jest faworytem tego spotkania, musiałem zajrzeć do oferty, którą przygotował bukmacher. Analitycy już na dzisiaj przygotowali kursy główne na to starcie, które pozwoliły mi oszacować szanse na zwycięstwo. W tym przypadku dają oni większe prawdopodobieństwo na zwycięstwo ekipy gospodarze. Piast zagra przed własną publicznością, gdzie w ostatnich latach bardzo dobrze radził sobie z ekipą z Wrocławia. Śląsk z kolei jest zespołem, który w obecnym sezonie ma spore problemy w meczach wyjazdowych. Po 4 rozegranych starciach ta drużyna zaliczyła tylko jedno zwycięstwo i to w Poznaniu, gdzie Lech był wyraźnie bez formy w tamtym okresie.

Zastanawiającą opcją z oferty legalnego bukmachera internetowego PZBuk mogą być typy na wynik -2,5 gola, ponieważ takim rezultatem zakończyły się ostatnie 3 mecze między tymi ekipami.

Sprawdź, co się dzieje w regionie!

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print