Naćpany kierowca wpadł w ręce policji

Jechał naćpany osobowym mitsubishi. Policjanci rybnickiej drogówki zatrzymali kierowcę, który na drodze zachowywał się podejrzanie. Okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. 

Do zatrzymania doszło w środę, 11 grudnia, po godz. 2.00 w nocy  na ul. Wodzisławskiej w Rybniku. Policjanci drogówki zatrzymali kierującego samochodem mitsubishi lancer, którego jazda wskazywana na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. 26-letni mężczyzna został przebadany przez mundurowych urządzeniem do wykrywania alkoholu w wydychanym powietrzu. Pomiar wskazał, że był on trzeźwy. Jednak zachowanie mężczyzny było tak podejrzane, że funkcjonariusze zdecydowali o przeprowadzeniu narkotestu. Po przeprowadzeniu badania kierowcy okazało się, że jest on pod wpływem środków odurzających. Grozi mu za to do 2 lat więzienia.

Kierujący podróżował wraz z dwoma pasażerami. Okazało się, że jeden z nich, 48-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim celem odbycia kary. Mężczyna został doprowadzony do Zakładu Karnego w Raciborzu.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print