Mysłowice: Gwałciciel w areszcie

Współpraca śląskich policjantów doprowadziła do zatrzymania 30-letniego gwałciciela. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi on w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia.

Pokrzywdzona mieszkanka Mysłowic poinformowała mundurowych, że do zdarzenia doszło w nocy z 9 na 10 listopada br. Ogromne zaangażowanie, doświadczenie i intensywna pracy policjantów z Mysłowic, Mikołowa, Łazisk Górnych, Gliwic i katowickiej komendy wojewódzkiej, pozwoliła stróżom prawa ustalić personalia mężczyzny podejrzanego o to przestępstwo oraz innych osób, które tej nocy z nim przebywały. W związku z przestępstwem Prokuratura w Mysłowicach wydała postanowienia o zatrzymaniu 4 osób. Główny podejrzany, 30-letni mieszkaniec Łazisk Górnych, zatrzymany został w Gliwicach. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Mysłowicach. Ponadto, w trakcie prowadzonych czynności z innymi zatrzymanymi w tej sprawie mężczyznami, w mieszkaniu jednego z nich dzięki pomocy psa ze Służby Celno-Skarbowej w Katowicach mundurowi znaleźli marihuanę i amfetaminę. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat więzienia.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print