Łaziska Górne: Pijana zaatakowała policjantów

Pijana i agresywna 21-letnia mieszkanka Orzesza została zatrzymana przez policjanci z komisariatu w Łaziskach Górnych. Kobieta miała w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Podczas zatrzymania zaczęła wyzywać i kopać funkcjonariuszy. Szybko została obezwładniona i trafiła do policyjnego aresztu. 

W poniedziałek, 11 listopada, po godz. 22.00 policjanci otrzymali informację, że ulicami Orzesza porusza się osobowy samochód, którego kierująca stwarza zagrożenie w ruchu. Mundurowi szybko namierzyli wskazane w zgłoszeniu auto. Na widok radiowozu kierująca zatrzymała się, a z pojazdu od strony pasażera wybiegł młody mężczyzna. Po zatrzymaniu uciekiniera okazało się, że 17-letni mieszkaniec Orzesza  posiada przy sobie marihuanę. Tymczasem jego towarzyszka, która prowadziła auto miała w organiźmie bisko 2 promile. Oboje zatrzymani byli bardzo agresywni i się awanturowali. Dodatkowo młoda kobieta zaczęła kopać policjantów i wyzywać ich. Para trafiła do policyjnego aresztu, a następnego dnia usłyszała zarzuty.

Mężczyzna odpowie za posiadania środków odurzających, a jego towarzyszka za prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, stosowania wobec nich przemocy fizycznej w celu zmuszenia do zaniechania czynności służbowych oraz ich znieważenia. 21-latce grożą 3 lata więzienia.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print