2:00
Przebojowa noc w TVT
4:40
Muzyka na dzień dobry
8:00
Rodzina Treflików
8:30
Z plantą w ogrodzie
9:00
Muzyka na dobry dzień
9:55
Sakralne dziedzictwo Śląska - Rybnik - Chwałowice
10:25
Zasłuchani w słowo Pana
10:30
Msza Św. z Bazyliki św. Antoniego w Rybniku
11:30
Szlagierowo i z humorem
12:00
Śląskie po prostu
12:30
Z plantą w ogrodzie
13:00
Muzyczne popołudnie
14:00
Kalejdoskop
15:00
Muzyczne perełki Top 15 - podsumowanie
16:15
Minął tydzień
17:00
Śląskie po prostu
17:30
Ej Ty moja muzyczko
18:30
Rodzina Treflików
19:00
Szlagierowo i z humorem
19:30
Sakralne dziedzictwo Śląska - Rybnik - Chwałowice
20:00
Władcy przygód
21:40
Kalejdoskop
22:40
Muzyczne Perełki Top 15 podsumowanie

KATOWICE: Trwają ostatnie prace w parku Wełnowieckim. A w nim nowe alejki, siłownia, plac zabaw i wiele innych

Rewitalizacja parku w katowickim Wełnowcu dobiega końca. Na miejscu trwają ostatnie prace. Co zobaczymy po otwarciu? Wyremontowane alejki, siłownię plenerową, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw i wybieg dla czworonogów. Wartość całej inwestycji to ponad 13 mln złotych.

Park w katowickiej dzielnicy Wełnowiec znajduje się pomiędzy ulicami Cisową, Owocową i Cedrową. Na miejscu trwają ostatnie prace w ramach rewitalizacji tego terenu.

– Po rewitalizacji park w Wełnowcu stanie się miejscem, w którym mieszkańcy w każdym wieku będą mogli spędzać aktywnie swój czas wolny. Gotowe są już pumptrack, strefa relaksu i wybieg dla psów. Nie zabraknie także typowej infrastruktury parkowej. Wszystko po, by zachęcić mieszkańców do wypoczynku na świeżym powietrzu – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Wartość inwestycji to ponad 13 mln złotych.

Jak w każdym parku, jedną z najważniejszych przestrzeni jest plac zabaw. W rewitalizowanym parku zamontowano karuzele, huśtawki, obrotowe platformy, bujaki i równoważnie sprężynowe.

– Niektóre urządzenia będą sprzyjały integracji i współzawodnictwu – np. stół do piłkarzyków czy ping-ponga. Dla starszych dzieci powstała ścieżka balansująca rozwijająca umiejętności motoryczne, utrzymywanie równowagi i koordynację ruchową. Składa się ona z różnych elementów – m.in. lin do podciągania, równoważni linowej, „małpiego mostu”, taboretów, rurek wspinaczkowych, podestów do przeskakiwania – mówi Michał Mendala z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice.

Najmłodsi mieszkańcy na pewno będą zadowoleni z zestawu piętnastu trampolin. Dodatkowo zadbano o edukację muzyczną, dzieci będą mogły skorzystać z instrumentów, m.in. bębnów, dzwonów rurowych czy cymbałów. Wielką niespodzianką jest wygospodarowanie górki saneczkowej liczącej ok. 40 metrów. Z pozostałych atrakcji będą mogli skorzystać również dorośli.

Zainteresowaniem mieszkańców na pewno cieszyć się będzie wielofunkcyjne boisko, na którym będzie można uprawiać różne dyscypliny sportu. Osoby stroniące od sportu będą mogły wypocząć pod zadaszonymi altanami przystosowanych m.in do organizacji grilla.

– Jestem przekonany, że park w Wełnowcu spełni oczekiwania mieszkańców, dając im szeroki wybór rodzaju aktywności. Miłośnicy psów mogą zabrać tu swojego pupila. Amatorzy sportów mogą uprawiać wiele dyscyplin – od tych samodzielnych, jak np. jazda na rolkach czy rowerze, po sporty grupowe. Można podziwiać florę, faunę. Osoby, które chcą spędzać w większej grupie czas na świeżym powietrzu również mają do tego specjalnie wyznaczone strefy. Myślę, że będzie to ciekawe miejsce dla wielu katowiczan oferujące wiele rodzajów rozrywek – podkreśla dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej Mieczysław Wołosz.

 

Materiały Prasowe/ fot. Marzena Bugała-Astaszow