00:00
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
02:00
Przebojowa noc w TVT
04:40
Muzyka na Dobry Dzień
06:30
Muzyczne perełki - propozycje
07:30
07:44
07:45
08:05
08:08
08:10
Program samorządowy
08:30
Prawdę mówiąc
08:50
Bobaski i Miś
09:30
Z plantą w ogrodzie
10:00
TV Okazje
11:30
11:44
11:45
12:05
12:08
12:10
Program samorządowy/ publicystyczny
12:30
14:00
Kalejdoskop
15:00
Ej Ty moja muzyczko
16:00
Muzyczne perełki Top 15 - podsumowanie
17:15
Wielcy Polacy - Nieznani Wynalazcy
18:00
Kalejdoskop
19:00
Szlagierowo i z humorem
19:30
Z plantą w ogrodzie
20:00
Mistrzowie Kabaretów - Marcin Daniec
20:45
Mistrzowie Kabaretów - Pod Wyrwigroszem
21:30
Minął tydzień
22:30
Muzyczne perełki - podsumowanie
23:15
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)

KATOWICE: Park w Wełnowcu zmienia swoje oblicze

Park Wełnowiecki – dobrze znany okolicznym mieszkańcom – zyskuje nowy wygląd. Wiosną będzie można przechadzać się nowo powstałymi alejkami korzystając z różnych atrakcji. Trwają właśnie ostatnie prace.

– Park w Wełnowcu, to miejsce, które po rewitalizacji sprawi, że każdy aktywnie będzie mógł spędzić tam czas. Za ponad 13 mln zł powstanie w nim rolkostrada, pumptrack, strefa relaksu i wybieg dla psów. Nie zabraknie także typowej infrastruktury parkowej. Wszystko po, by zachęcić mieszkańców do spędzania czasu na powietrzu – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Park znajduje się pomiędzy ul. Cisową, Owocową i Cedrową. Wiosną będzie można go zobaczyć w nowej odsłonie – nie tylko dzięki nowym nasadzeniom, ale także dodatkowym przestrzeniom służącym rekreacji, które właśnie pojawiają się w tym miejscu. Trwają prace ziemne, które stanowią przygotowanie do montażu tunelu pumptracka oraz nasadzenia.

W najbliższym czasie zamontowane ma zostać wyposażenie strefy aktywności fizycznej i boiska, a także schodów terenowych. Najbliższe plany przewidują też przygotowanie terenu, na którym znajdzie się ogród deszczowy oraz nasadzenia kolejnych roślin. Na przestrzeni o powierzchni ponad 137 m kw. budowana jest m.in. rolkostrada, pomptrack, strefa relaksu.

W miejscu starego placu dla zabaw powstaje również strefa aktywności fizycznej. Oprócz tego wybudowany zostanie punkt widokowy. Łączna wartość inwestycji, to ponad 13 mln zł. W odnowionym parku pojawi się wiele stref do uprawiania różnych aktywności. Jedną z nich będzie odnowiony plac zabaw dla dzieci z wieloma nowymi urządzeniami takimi jak m.in. bujak, huśtawki, karuzele, równoważnie sprężynowe czy urządzenie w kształcie koparki.

W parku powstanie także przestrzeń umożliwiająca rozwijanie swoich zdolności muzycznych. Zamontowane zostaną m. in. bębny, dzwony rurowe czy cymbały. Również zimą można spodziewać się atrakcji. Miłośnicy sportów zimowych będą mogli korzystać z toru saneczkowego. Prace nad montażem poszczególnych elementów trwają.

Również pupile znajdą dla siebie miejsce w odnowionym parku. Wybudowany został tu psi park. Wśród już zamontowanych urządzeń znajdują się m. in. równoważnia, rampa, obręcz czy specjalnie ustawione płotki, przez które zwierzęta będą mogły przeskakiwać.

W wyremontowanym parku dostępne będą również miejsca do odpoczynku. Zapewnią go zadaszone altany, które umożliwią np. zorganizowanie grilla. Pojawią się też stoły z ławkami oraz hamaki modułowe. Miłośnicy roślin na pewno ucieszą się z ogrodu deszczowego, w którym znajdą się rośliny dostosowane do zmiennych warunków wodnych. Poza tym zostanie zasadzonych 89 nowych drzew, które uzupełnią znajdującą się już w parku roślinność.

 

Materiały Prasowe/ fot. Marzena Bugała-Astaszow