Jastrzębie-Zdrój: Uciekając potrącił policjanta

Jastrzębianin podczas ucieczki potrącił policjanta. 30-latek kierował pomimo sądowego zakazu, a w jego samochodzie odnaleziono narkotyki. Mężczyźnie grozi nawet do więzienia na 10 lat.

Do zdarzenia doszło w nocy, 19 listopada, około godziny 0.35 na ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju,Dwóch mężczyzn na widok finkcjonariuszy zaczęło uciekać. Jeden z nich pieszo, drugi natomiast wsiadł do samochodu i ruszył w stronę policjanta, potrącając go. Na szczęście stróż prawa nie doznał poważniejszych obrażeń.

Uciekający oplem 30-latek ignorował policyjne sygnały nakazujące mu zatrzymanie. Ostatecznie stróże prawa zajechali mu drogę, kończąc tym samym pościg. Mężczyzna trafił w ręce policjantów. Wtedy też okazało się, co było powodem ucieczki. Chwilę wcześniej pomiędzy mężczyznami doszło do transakcji narkotykowej. Oprócz tego, przy 30-latku znaleziono substancje odurzające. Ponadto, sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów. Drugi z mężczyzn, 31-latek także został zatrzymany z narkotykami.

Za potrącenie policjanta, złamanie sądowego postanowienia oraz posiadanie i handel narkotykami 30-latek może trafić do więzienia na 10 lat więzienia. Drugiemu z mężczyzn grożą natomiast 3 lata pozbawienia wolności.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print