00:00
Śląskie granie i śpiewanie (N-napisy dla niesłyszących)
02:00
04:40
Śląska muzyka blisko Ciebie
6:10
Polski z Kateryną / Польська з Катериною poziom III
7:30
7:44
08:05
08:08
08:10
Kręci mnie Jastrzębie
8:50
9:20
Bobaski i Miś
9:30
9:44
9:45
Debata tygodnia (na żywo)
10:05
10:08
10:10
Rozmowa poranka radia eM
11:05
11:08
11:10
Kręci mnie Jastrzębie
11:30
11:44
11:45
12:05
12:08
12:30
14:00
Rozmowa poranka radia eM
14:30
15:00
Muzyka w TVT
17:00
Bobaski i Miś
17:30
17:44
17:45
Debata tygodnia
18:05
18:08
18:30
18:44
18:45
Debata tygodnia
19:05
19:08
19:10
Rodzina Treflików
20:30
20:44
20:45
Debata tygodnia
21:05
21:08
21:30
21:44
21:45
Debata tygodnia
22:05
22:08
22:30
23:08

Dla kogo puchary, dla kogo spadek? Zapowiedź rundy wiosennej w Ekstraklasie!

Pierwsza część rozgrywek na boiskach Ekstraklasy przyniosła nam wiele odpowiedzi, ale również pozostawiła wiele pytań. O ile walka o mistrzostwo wydaje się układać po myśli Rakowa, o tyle pozostałe kwestie, jak chociażby utrzymanie, czy też europejskie puchary pozostają w orbicie zainteresowania wielu klubów. Kto pożegna się z Ekstraklasą w opinii zakładów bukmacherskich?

Sytuacja na dole ligowej tabeli

Przed rozpoczęciem tego sezonu analitycy zakładów bukmacherskich wyznaczyli 4 drużyny, które ich zdaniem miały największe szanse na pożegnanie się z rozgrywkami. W tym gronie znalazło się aż 3 beniaminków, czyli mniej więcej taka sama sytuacja, jak przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu, ale co ciekawe największe szanse na spadek miała Stal Mielec. Skąd takie przewidywania? Głównie ze względu na fakt, że w ekipie z Podkarpacia doszło do mocnych rotacji podczas letniego okienka transferowego. Wymieniona została praktycznie cała drużyna, dlatego też analitycy zakładów bukmacherskich spodziewali się, że mogą mieć problemy ze zgraniem zespołu. Piłkarze Stali od pierwszego meczu rundy jesiennej pokazali jednak, że nie zamierzają spadać z Ekstraklasy. Mielczanie wygrali rywalizację wyjazdową z Lechem Poznań i ogólnie zaliczyli bardzo udaną rundę, dlatego też nie znajdują się już w gronie głównych kandydatów do spadku.

Podobnie sytuacja ma się w przypadku jednego z beniaminków, czyli ekipy Widzewa. Łodzianie w poprzednich latach nie rozpieszczali swoich kibiców, jednak w końcu udało im się wywalczyć wymarzony awans. Podopieczni trenera Niedźwiedzia od pierwszego meczu tego sezonu wyglądali naprawdę solidnie i ostatecznie zakończyli zmagania na trzecim miejscu w tabeli. Bez wątpienia wywalczenie 29 oczek po pierwszej części sezonu jest wynikiem powyżej oczekiwań. Widzewiacy mają jednak teraz przed sobą naprawdę trudne zadanie, jakim będzie nawiązanie do rezultatów z rundy jesiennej. Analitycy zakładów bukmacherskich na podstawie przygotowanej oferty nie wskazują tej drużyny na walkę o utrzymanie, a raczej kierują uwagę w stronę rywalizacji o europejskie puchary. Czy Widzew stać na utrzymanie pozycji w czołówce? Zadanie będzie naprawdę ciężkie.

W przypadku 2 pozostałych drużyn beniaminków zakłady bukmacherskie miały rację. Zarówno Miedź Legnica, jak i Korona Kielce zakończyły rozgrywki odpowiednio na ostatnim i przedostatnim miejscu. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że jest to dopiero półmetek rozgrywek, jeszcze wiele może się zdarzyć. Tym bardziej że strata tych zespołów do bezpiecznej pozycji nie jest aż tak duża, jak mogłoby się wydawać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Faworyci do spadku według bukmacherów:

 1. Korona Kielce
 2. Miedź Legnica
 3. Zagłębie Lubin
 4. Lechia Gdańsk
 5. Piast Gliwice

Miedź, Korona i kto trzeci?

Obecnie rozważania ekspertów, a także nawet oferta zakładów bukmacherskich wskazuje, że Miedź i Korona to 2 głównych kandydatów do spadku, ale ciężko określić, kto uzupełni to grono. Wśród drużyn, które powinny być zaangażowane w walkę o utrzymanie, znajdują się takie firmy, jak chociażby Zagłębie Lubin, Lechia Gdańsk czy też Piast Gliwice. W przypadku dwóch ostatnich zespołów analitycy zakładów bukmacherskich spodziewali się raczej walki o europejskie puchary, ponieważ Lechia zakończyła poprzedniej rozgrywki na 4. miejscu, a Piast był 5. Jeśli chodzi o Zagłębie Lubin, to ekipa Miedziowych już od kilku lat regularnie balansuje na krawędzi. Kto wie, być może obecna kampania będzie przełomowa i pożegnają się z najwyższą klasą rozgrywkową?

Na ten moment ciężko jest jednak jednoznacznie wskazać drużynę, która ma największe szanse na pożegnanie z Ekstraklasą, jeśli nie weźmiemy pod uwagę dwóch beniaminków. Lechia Gdańsk i Piast Gliwice to drużyny, które dokonały korekty na stanowisku trenerskim w pierwszej części sezonu, dlatego też zimowa przerwa może być przełomowym momentem. Zatrudnieni trenerzy mieli bowiem trochę czasu, aby odpowiednio przygotować swoich piłkarzy do drugiej części rozgrywek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Statystyki drużyn ze strefy spadkowej:

 • Ostatnie miejsce w tabeli zajmuje Miedź Legnica z dorobkiem 12 punktów.
 • Beniaminek z Legnicy stracił najwięcej bramek ze strefy spadkowej.
 • Korona Kielce zdobyła najmniej goli z drużyn, które plasują się w strefie spadkowej.
 • Korona Kielce wywalczyła tylko 5 punktów w 8 meczach domowych.
 • Miedź Legnica uzbierała tylko 4 oczka w 8 delegacjach.

Walka o europejskie puchary

W rundzie wiosennej będzie również trwała zagorzała walka o europejskie puchary. Biorąc pod uwagę fakt, że Raków Częstochowa prawdopodobnie zakończy to rozgrywki na pozycji lidera i ma również spore szanse na wygraną w Pucharze Polski, w takim scenariuszu nawet 4. miejsce w lidze będzie gwarantowało udział w europejskich pucharach. Aktualnie na tej pozycji plasują się piłkarze Pogoni Szczecin, którzy wywalczyli 29 oczek. Nie można jednak zapominać, że za ich plecami znajdują się również mistrzowie Polski, czyli Lech Poznań. Rywalizacja o miejsca w europejskich pucharach powinna być pasjonująca od pierwszego meczu nowej rundy. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak zaprezentują się zawodnicy beniaminka z Łodzi? Widzew zakończył rundę jesienną na 3. pozycji w tabeli, co było ogromnym zaskoczeniem. Przewidywania wskazują raczej, że ekipa trenera Niedźwiedzia nie będzie w stanie utrzymać się w walce o puchary. Pogoń Szczecin, a także Lech Poznań i Legia Warszawa dysponują o wiele mocniejszą kadrą, aby rywalizować na przestrzeni całego sezonu.

Analitycy zakładów bukmacherskich wskazują, że walka o kluczowe pozycje za plecami rakowa. Powinna odbyć się właśnie pomiędzy Legią Warszawa, a Lechem Poznań, a także Pogonią Szczecin. Są to drużyny, które przed rozpoczęciem obecnej kampanii znajdowały się w czołówce, jeśli chodzi o przewidywanie zakładów bukmacherskich dotyczące walki o mistrzostwo Polski.

Gdyby układać klasyfikację końcową na podstawie przewidywań zakładów bukmacherskich to wyglądałby ona następująco:

 1. Raków
 2. Legia
 3. Lech
 4. Pogoń

W przypadku zwycięstwa Rakowa lub Legii Warszawa w rozgrywkach Pucharu Polski, Portowcy mieliby zapewniony start w eliminacjach europejskich pucharów.

Najnowsze wiadomości z regionu – sprawdź specjalną zakładkę, w której znajdziesz najważniejsze informacje.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

______________________________

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

 

[artykuł sponsorowany]

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print