Bielsko-Biała: Pijany 19-latek, ucieczka przed policją i zablokowany ruch pociągów

Pijany 19-latek, pościg ulicami Bielska-Białej i wstrzymany na kilka godzin ruch kolejowy na trasie Bielsko-Biała – Zwardoń – to nie opis filmu akcji umiejscowionego w polskich realiach, a desperacka ucieczka przed policją, która wydarzyła się wczoraj.

Pościg rodem z filmów akcji rozegrał się wczoraj, 11 maja, około godz. 5:00 w Bielsku-Białej. W okolicy ul. Lipnickiej kierowca zauważył mazdę, która jechała wyjątkowo chaotycznie. Auto odbijało się od krawężników i wjechało w ślepy odcinek drogi. Świadek postanowił zatrzymać kierowcę mazdy. Po krótkiej rozmowie był pewny, że delikwent jest pod wpływem alkoholu. Bez wahania zadzwonil na policję.

Kierowca mazdy, gdy tylko usłyszał, że na miejsce przyjedzie patrol policji, postananowił uciekać. Świadek nie zamierzał odpuszczać pijanemu mężczynie i ruszył za nim w pościg. Ucieczka trwała kilka minut. Mazda pędziła z dużą prędkością, raz po raz odbijając się od krawężników. W okolicy ul. Ratuszowskiego samochód zderzył się z betonowymi donicami i słupkami zabezpieczającymi parking. Pijany uciekinier jednak nie zamierzał poddawać się i kontynuował ucieczkę. Męźczyzna dojechał do ul. Sempołowskiej, na której znajduje się przejazd kolejowy. Tu – ku zdziwieniu wszystkich  – postanowił jechać po torach w stronę Żywca. Po kilkudziesięcu metrach auto odmówiło posłuszeństwa i wtedy meżczyzna rzucił się do pieszej ucieczki. W pościg za uciekinierem ruszył świadek, a poźniej dołączyli do niego wezwani wcześniej mundurowi.  Mężczyzna zdołał jednak zbiec.

Uciekinier został znleziony dopiero po kilkugodzinnych poszukiwaniach. Okazał się nim być 19-letni mieszkaniec Bielska-Białej. W momencie zatrzymania mężczyzna był już trzeźwy.

Pozostawiony na torach samochód na kilka godzin zablokował ruch pociągów na trasie Bielsko-Biała – Zwardoń. Podróżni w czasie usuwania mazdy z torów korzystali z komunikacji zastępczej.

 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print