00:40
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
7:20
7:25
Bez Komentarza
7:30
7:48
7:50
Debata Tygodnia Tomasz Głogowski - Grzegorz Gaża
8:05
8:08
10:05
10:08
11:05
11:08
11:30
11:48
11:50
Debata Tygodnia Tomasz Głogowski - Grzegorz Gaża
12:05
12:08
17:00
Koncert Dolnośląski Festiwal Muzyczny
19:00
Minął Tydzień
22:00
Kobiet ze Śląska
23:00
Minął Tydzień
23:55
Śląskie granie i śpiewanie (N-napisy dla niesłyszących)

Bielscy policjanci rozdawali maseczki nie tylko seniorom

Zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych jest obowiązkiem, ale i podstawowym środkiem ochrony osobistej. W akcję przekazywania obywatelom tych środków włączyli się także policjanci z bielskiej „dwójki”. W ręce mieszkańców Bielska-Białej, zwłaszcza seniorów, trafiły maseczki otrzymane od przedstawiciela Rady Osiedla Wapienica.

W związku z panującą epidemią Covid-19, od 16 kwietnia na terenie całego kraju obowiązuje zakrywanie ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych. W Bielsku-Białej w akcję przekazywania mieszkańcom uszytych maseczek włączyli się policjanci z drugiego komisariatu. Maseczki wielokrotnego użytku na ręce mundurowych przekazał przedstawiciel Rady Osiedla Wapienica. Wczoraj dzielnicowy z rejonu Wapienicy asp.szt. Marcin Adamczyk, podczas wspólnej służby ze strażnikiem miejskim, przekazał kilkadziesiąt maseczek na ręce Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Klub Seniora 60+ w Wapienicy, które zostaną rozdane osobom starszym i samotnym oraz wszystkim tym, którzy nie byli w stanie dotychczas zaopatrzyć się w maseczki ochronne. Część otrzymanych maseczek policjanci w trakcie służby rozdają wśród osób bezdomnych.

Bielscy stróże prawa kontrolują przestrzeganie nakazów i zakazów związanych z pandemią COVID-19, w szczególności w rejonie aeroklubu w Aleksandrowicach, rejonie Wapienicy, na bielskich Błoniach, Szyndzielni, Przegibku a także w innych miejscach atrakcyjnych turystycznie. Osoby, które nie stosują się do obowiązujących przepisów, muszą liczyć się z reakcją mundurowych. W okresie długiego weekendu policjanci będą nadal czuwali nad przestrzeganiem zasad dotyczących ochrony przed epidemią.

 

Źródło: Policja Śląska

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print