Bez prawa jazdy wsiadł na motocykl, który nie posiadał oświetlenia. Zderzył się z audi

Wyglądało poważnie! Do zdarzenia doszło w czwartek, 25 kwietnia, w nocy na ul. Lotniczej w Goleszowie w powiecie cieszyńskim. 17-letni motocyklista podczas wymijania na prostym odcinku drogi zderzył się z kierującym audi 22-latkiem. Rannego motocyklistę przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala. Okazało się, że nastolatek nie posiada prawa jazdy, a pojazd nie miał sprawnego oświetlenia.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 25 kwietnia, tw nocy na ul. Lotniczej w Goleszowie w powiecie cieszyńskim. 17-letni motocyklista podczas wymijania na prostym odcinku drogi zderzył się z kierującym audi 22-latkiem. Rannego motocyklistę przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala. Okazało się, że nastolatek nie posiada prawa jazdy, a pojazd nie miał sprawnego oświetlenia. Ponadto motocykl nie był zarejestrowany, a także nie posiadał ubezpieczenia.

Policjanci z cieszyńskiej komendy wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Policja apeluje! Każdy powinien sobie uzmysłowić, że poruszając się drogą powinien być możliwie jak najlepiej widoczny. Korzystając z jednośladu nawet w dzień warto pamiętać i korzystać, poza podstawowym oświetleniem, z elementów odblaskowych. To daje kierowcom samochodów dużo większe szanse dostrzeżenie motocyklisty. Ważna jest również prędkość, która jest najczęstrzą przyczyną wypadków. Równie ważny jest także stan nawierzchni dróg, a z tym – jak wiadomo – bywa różnie.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print