8:30
Kobieta ze Śląska
9:00
Życzeń Moc
12:00
19:10
Wolni Jeźdźcy - AKF KLAPS
18:40
Kobieta ze Śląska
20:00
23:45
W Rytmie Disco Polo - podsumowanie
Peggy Brown

Zapraszamy na spektakl w wykonaniu „Jeżeś ty chop, Hubercie Morysie?” w wykonaniu Teatru Magazyn

Miejsce: Centrum Sportowo-Kulturalne Łabędź w Gliwicach

Termin: 28 marca godz. 17:00

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach

„Jeżeś ty chop, Hubercie Morysie?” nieco rozpaczliwie zadaje sobie pytanie dojrzała już, bohaterka monodramu. To jak, stawiane odwieczne pytanie - kocha? - nie kocha? – czy kochać będzie? - czy to ten jedyny? Ale taki prawdziwy mężczyzna, swój, chop. Swoista randka w ciemno, niepewność i nadzieja, że teraz właśnie spełni się miłość prawdziwa. W spektaklu w rolę śląskiej frelki wciela się brawurowo Hanna Szczęsna-Kozik aktorka Teatru Magazyn z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach. W kameralnym widowisku ze swobodą, przedstawia potężny wachlarz kobiecych cech, emocji, uroku i temperamentu, a naturalny język śląski w ustach Hanny mieni się setką barw i odcieni. Hanna Szczęsna-Kozik posiada wielkie, osobiste koło entuzjastów i wielbicieli jej aktorskich kreacji, a ta jest szczególnie ważna w artystycznym dorobku artystki.
Monodram w pięknym, dosadnym śląskim języku został skrojony specjalnie dla pani Hanny, z wyczuciem kobiecej natury, wnikliwą obserwacją tematu i poczuciem humoru przez Aleksandra Lubinę. Autor przedziera się przez tajemnice kobiecego serca, emocji i namiętności. Z widzem natomiast prowadzi dyskurs i zadaje pytanie czy śląska dziewczyna może wyłącznie zakochać się szczęśliwie w chłopaku ze śląska?
Reżyseria i scenografia: Aleksander Smoliński ; Złota rączka i wsparcie duchowe (artystki): Mieczysław Kozik
Prapremiera miała miejsce się jesienią 2017 Wojciecha Szwieca w Miejskiej Placówce Muzealnej w Mikołowie, następnie gościnnie pojawiła się na deskach Teatru Korez w Katowicach.

Plakat:

Zobacz pozostałe ogłoszenia