0:20
Śląskie granie i śpiewanie (N-napisy dla niesłyszących)
00:50
7:20
7:22
Bez Komentarza
7:30
7:44
8:05
8:08
8:30
Jedz kolory
9:05
9:08
9:10
Zostań Żołnierzem- Wojska obrony przeciwlotniczej
10:05
10:08
10:10
Rozmowa poranka radia eM
11:05
11:08
11:10
Jedz kolory
11:30
11:44
11:45
12:05
12:08
12:10
Program samorządowy/publicystyczny
16:45
Muzyka na Topie (N-napisy dla niesłyszących)
17:10
Zdrowe 15- program kulinarny
17:30
17:44
17:45
18:05
18:08
18:10
Program samorządowy/publicystyczny
18:30
18:44
18:45
19:05
19:08
20:30
20:44
20:45
21:05
21:08
21:10
Zdrowe 15- program kulinarny
21:30
21:44
21:45
22:05
22:08
22:10
Program samorządowy/publicystyczny
23:05
23:08
23:10
Viral- Moja muza

Wesprzyj inicjatywę „Pokój na Święta”! Bądźmy razem dla Filipa!

Miejsce: Superfundacja, Klub Seniora na ul. Orzeszkowiej 17, Kampus na Rudzkiej i halo! Rybnik
Termin: od 29 stycznia do 1 lutego 2020
Organizator: Agencja Reklamowa ArtGroup
Opis:
Inicjatywa „Pokój na Święta”

„Pokój na Święta” to coroczna akcja świąteczna, zorganizowana przez agencję ArtGroup,

a od pewnego czasu, również funkcjonującej Fundacji ArtGroup. Poszczególne edycje różnią się od siebie głównie odbiorcami działań charytatywnych, a „pokój” obecny w nazwie był traktowany w sposób fizyczny i duchowy. To już piąta edycja wydarzenia, a w naszych charytatywnych działaniach chcemy połączyć wsparcie dla osób z naszego regionu i osoby związanej bezpośrednio z naszą Agencją.

Komu pomagamy?

W każdym roku wybieramy inną grupę społeczną, której problem nie jest powszechnie znany lub staje się powszechny. W dzisiejszych czasach coraz poważniejsze stają się interesy osób starszych. Ich aktywizacja, zwłaszcza w sprawy samopomocowe, może okazać się kluczowa w naszym społeczeństwie, bo z każdym rokiem osoby 60+ stają się najliczniejszą grupą społeczną. Postanowiliśmy więc wykorzystać ich umiejętności i czas oraz chęć niesienia pomocy, a wszystko przekażemy na wsparcie dla Filipa Grabowskiego – syna Marka, jednego z programistów naszego gliwickiego oddziału.

Filip

Bohater tegorocznej akcji jest radosnym i pogodnym dzieckiem. Interesuje go otaczający świat i uwielbia książki. Bardzo kocha rodzinę, a jego najlepszym przyjacielem jest brat, który pomaga odnaleźć mu się w dziecięcym świecie. Zespół wad genetycznych, z którymi urodził się Filip, wstrzymują jego rozwój, przez co przebiega on mniej harmonijnie niż u rówieśników. Na co dzień Filip wymaga kontroli osoby bliskiej, która wielokrotnie musi przypominać mu np. o planie dnia, posiłkach, o godzinach czy dniu tygodnia. Chłopak potrzebuje również pomocy w przygotowaniach się do szkoły i zorganizowaniu przestrzeni dnia codziennego, w pełnieniu ról społecznych, w czym pomaga mu przyjazne otoczenie i rehabilitacja.

Na co zbieramy?

W tym roku zostały zmniejszone dotacje na turnusy rehabilitacyjne i wiele dzieci, w tym także i Filip, utraciło możliwość wyjazdu, ze względu na brak funduszy. Chcemy wykorzystać możliwości agencyjne, by pomóc w sfinansowaniu turnusów rehabilitacyjnych, by jego rehabilitacja trwała bez przerwy i dzięki temu osiągnął możliwie największą sprawność.

Jak tego dokonać?

Zazwyczaj pomagać innym lubimy anonimowo, jednak każda gratyfikacja i wyróżnienie pozwalają poczuć się darczyńcom bardziej potrzebnym. Daje to poczucie sensu swoich działań i staje się ich wizytówką, jak to ma np. miejsce w przypadku WOŚP.

Wyszliśmy z założenia, że odznaczając darczyńców symboliczną i praktyczną poduszką, zyskają oni wyjątkowe odznaczenie.

Seniorzy tworzą poduszki

Zwróciliśmy się z propozycją współpracy do Superfundacji, która jest odpowiedzialna za codzienną aktywizację seniorów w Klubie Senior+ w Rybniku.

Fundacja wraz z „halo! Rybnik” zapewniła nam miejsce akcji. Dzięki nim zwiększamy również zainteresowanie akcją wśród osób 60+, których chcemy zaprosić na organizowane przez pracownię krawiecką Gryzinitka warsztaty krawieckie, na których seniorzy będą tworzyć poduszki przekazywane dla darczyńców.  Za dostarczenie maszyn do szycia odpowiada Dom Kultury w Chwałowicach, a za produkcję materiałów marketingowych odpowiada firma Vison.

Jak się dołożyć?

Aby wesprzeć finansowo naszą akcję i otrzymać wyjątkową poduszkę wystarczy wejść na stronę www.pokojnaswieta.artgroup.pl i wybrać jedną z trzech kwot do przekazania na cel akcji. Po wypełnieniu formularza i zarejestrowanej płatności pozostaje już tylko oczekiwanie na nasz podarek.

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom za poświęcony czas i oddanie się sprawie. Mamy nadzieję, że zbiórkę będziemy mogli kontynuować cały rok, jeśli nie dłużej.

Organizatorzy i Partnerzy:

Agencja reklamowa ArtGroup – to jedna z największych agencji niesieciowych w regionie, działająca od prawie 25 lat. Jej specjalnością marketingową jest szerokie pojęcie CSR, jego ewolucja i zaistnienie w komunikacji marek. W DNA agencji jest działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej.

Fundacja ArtGroup – Działalność fundacji skupia się w działaniach dla rozwoju marketingu społecznie odpowiedzialnego, poświęconego integracji firm i ich lokalnej społeczności, ze szczególnym uwzględnieniem działań mających na celu wsparcie osób potrzebujących z najbliższego otoczenia.

Fundacja Superfundacja – działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz wspiera osoby aktywne w każdym wieku. Prowadząc Klub Senior+ Północ w Rybniku wspiera osoby w wieku 60+. Rybnicka Fundacja animuje środowisko lokalne, prowadzi zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnością.

Pracownia Krawiecka Gryzinitka – Firma Gryzinitka, to Artystyczna Pracownia Krawiecka, mała manufaktura, która powstała ponad 7 lat temu z miłości do dzieci. Dzięki niej powstają ręcznie robione zabawki, pościel i dekoracje do pokoików dziecięcych Firma prowadzi kreatywne urodziny dla dzieci, oraz warsztaty krawieckie.

halo! Rybnik – to przyjazne miejsce, które służy integracji mieszkańców i promuje wśród odwiedzających miasto Rybnik gości i turystów. Tutaj można dowiedzieć się co ciekawego dzieje się w Rybniku, wypić kawę oraz poznać ciekawych ludzi.

Dom Kultury Chwałowice – jego misją jest rozbudzanie potrzeby korzystania z kultury poprzez nawiązywanie relacji z odbiorcami oraz kształtowanie ich gustów. Instytucja jest organizatorem sporej liczby imprez cyklicznych, które z roku na rok są rozwijane i udoskonalane, a jednym z głównych celów jest rozwijanie i upowszechnianie amatorskiego ruchu artystycznego poprzez dostosowanie oferty do potrzeb odbiorców.

Vison – firma zapewnia kompleksową obsługę firm w zakresie reklamy wizualnej w tym produkcja i montaż: kasetonów, tablic, liter 3D, banerów – na terenie całego kraju.

Marcin Giba Fotografia – Marcin Giba – Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opavie. Organizuje jeden z najstarszych festiwali fotografii w naszym kraju, czyli Rybnicki Festiwal Fotografii. 

Zawodowo realizuje sesje komercyjne, których efekty pozwalają budować wizerunek ludzi i firm oraz wspierają ich działania marketingowe.  

Od 2018 roku wykonuje #podniebneobrazy za pomocą drona. Był wielokrotnie nagradzany za swoją działalność artystyczną. Mieszka w Rybniku.

wszystkie informacje na:

https://filipgrabowski.pl/

www.pokojnaswieta.artgroup.pl

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print