00:20
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
7:30
7:44
7:45
Debata tygodnia
8:05
8:08
8:10
Program samorządowy/publicystyczny
10:05
10:08
10:10
Zostań Żołnierzem-Wojska obrony przeciwlotniczej
10:30
Zdrowe 15- program kulinarny
11:05
11:08
11:30
11:44
11:45
Debata Tygodnia
12:05
12:08
12:10
Program samorządowy/publicystyczny
17:30
Polska na weekend
18:00
Viral- Moja Muza
19:40
Zostań Żołnierzem-Wojska obrony przeciwlotniczej
21:00
Zrozumieć związek- sekrety byłego pantofla.
23:00
Minął Tydzień
23:55

Piotr Sobik gościem WCK [7 grudnia godz. 19:00]

Miejsce: wydarzenie online
Termin: 7 grudnia, godz. 19:00
Organizator: Wodzisławskie Centrum Kultury
Opis:
Mówi, że fotograf to podróżnik. Chce zobaczyć świat, aby go poznać. By móc konstruować zatrzymane w kadrach ulotne o nim opowieści. Piotr Sobik, bo o nim mowa, fotograf, społecznik będzie „COOLturalnym gościem WCK” w poniedziałek, 7 grudnia o godzinie 19:00. Wydarzenie transmitowane będzie na żywo na facebooku i kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury.


Podróże mogą mieć różny zakres. Być pełne rozmachu, mierzyć tysiące kilometrów, jak i kończyć się tuż za rogiem. Jakiekolwiek by one nie były, jakkolwiek by długo nie trwały, zawsze niosą ze sobą istotną wartość – są wyjściem do drugiego człowieka. Piotr Sobik zmyślnie łączy swoje dwie pasje – sztukę fotografowania i zamiłowanie do bycia w drodze – próbując zrozumieć świat, chłonąc jego tętno, energię i emocje. Snuje opowieści o człowieku, konfrontując siebie z innymi. Przyczynkiem do jego poznania stał się „Najważniejszy dzień w życiu”, długoterminowy projekt fotograficzny, w którym fotograf utrwala śluby odbywające się w odległych zakątkach ziemi, a przez ich pryzmat daje odbiorcy fascynujące, pełne kontrastów, szczere historie. Piotr Sobik wytrwale łączy fotografie z chęcią niesienia pomocy. I tu cel ma jasno sprecyzowany. Poprzez własną fundację „Belnashe” wspiera rehabilitację młodych osób chorujących na reumatyzm. Ten temat jest mu szczególnie bliski. Wspólnie ze „Stowarzyszeniem 3majmy się razem” zrealizował wyjątkowy projekt „Nie odwracaj się plecami od bólu”, którego bohaterami są osoby borykające się ze zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa. Tak powstała ujmująca, ważna dokumentalna wystawa. Co więcej, artysta jest ambasadorem kampanii „Reumatyzm ma młodą twarz”. Jest też wziętym fotografem mody i świetnym portrecistą. Współpracuje z artystami i muzykami, wykonując sesje dla magazynu Anyhwere.pl.
Jak podkreśla, bierze życie jakim jest i stara się je przeżyć jak najpełniej. Czerpiąc z własnych doświadczeń, Piotr Sobik ma na pewno wiele do powiedzenia. I to nie tylko poprzez fotografie.

„COOLturalny gość WCK” z jego udziałem do zobaczenia online na facebooku i kanale YouTube Wodzisławskiego Centrum Kultury. Spotkanie wypełni wielowątkowa rozmowa, ale i niepowtarzalne kadry.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print