00:20
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
7:30
7:44
7:45
Debata tygodnia
8:05
8:08
8:10
Program samorządowy/publicystyczny
10:05
10:08
10:10
Zostań Żołnierzem-Wojska obrony przeciwlotniczej
10:30
Zdrowe 15- program kulinarny
11:05
11:08
11:30
11:44
11:45
Debata Tygodnia
12:05
12:08
12:10
Program samorządowy/publicystyczny
17:30
Polska na weekend
18:00
Viral- Moja Muza
19:40
Zostań Żołnierzem-Wojska obrony przeciwlotniczej
21:00
Zrozumieć związek- sekrety byłego pantofla.
23:00
Minął Tydzień
23:55

III Katowice Music Colours Festival już 30 października w katowickim klubie P23

Miejsce: P23 Katowice, ul. Porcelanowa 23
Termin: 30 października, godz. 19:00
Organizator: Stowarzyszenie Gitara i Blues, a współgospodarzem Miasto Katowice
Opis:
W sprzedaży jest promocyjna pula biletów na wydarzenie w cenie 25zł. – „Gramy bezpiecznie. Na prośbę fanów w tym roku zapewnimy także miejsca siedzące. Ze względu na restrykcje pandemiczne, w sprzedaży jest tylko ograniczona pula biletów. Spotykamy się w kameralnym gronie.” – mówi Grzegorz Kapołka, dyrektor artystyczny festiwalu.

Katowice Music Colours Festival to pełna paleta kolorów muzyki improwizowanej na najwyższym poziomie. Inicjatorem i dyrektorem artystycznym festiwalu jest słynny śląski bluesman Grzegorz Kapołka. Główną ideą festiwalu jest prezentacja artystów polskich i zagranicznych z ogromnym dorobkiem, nowatorskich, sięgających po bezkompromisowe rozwiązania.

W trakcie festiwalu odbędą się dwa koncerty. Pierwszy to Kapołka-Gralak Special Project w składzie: Antoni Ziut Gralak (trąbka), Grzegorz Kapołka (gitara), Darek Ziółek (bas), Mirek Rzepa (gitara) oraz Alan Kapołka (perkusja). – „Zagramy przede wszystkim nowe kompozycje, fuzję jazzu i rocka. Ze względu na udział Ziuta Gralaka i obecność jego trąbki w koncercie, chciałbym, żeby spora część koncertu to była muzyka przestrzenna, trąbka ma w sobie taki koloryt który prowokuje tego typu estetykę.” – mówi Grzegorz Kapołka, dyrektor artystyczny festiwalu.

Druga gwiazda wieczoru to klasyczne fortepianowe trio jazzowe Wojciech Karolak Trio w składzie: Wojciech Karolak (fortepian), Paweł Pańta (bas), Arek Skolik (perkusja), które zaprezentuje utwory z ostatniej płyty wirtuoza organów Hammonda, pianisty, kompozytora i aranżera pt. „Moontag”. Album wypełniają kompozycje wybitnych postaci polskiej muzyki: Karolaka, Kurylewicza, Komedy, Wasowskiego, jak również twórców amerykańskich tj. Ellington, Previn, Robinson, Lane i Hefti. Melodyjność gry Karolaka, jego swing, umiar i wyczucie formy doskonale łączą się z błyskotliwymi i śpiewnymi solówkami basu oraz bluesowym i swingowym brzmieniem sekcji rytmicznej napędzanej przez Skolika.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Gitara i Blues, a współgospodarzem Miasto Katowice. Dla organizatorów najważniejsze jest, aby pomimo trudnego czasu, w jakim się znaleźliśmy, nie odpuszczać i kontynuować festiwal dostarczając Katowiczanom wartościowej muzyki.

Bilety w cenie 25 złotych dostępne na ebilet.pl

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print