00:00
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
1:00
Muzyka Disco
10:00
Sakralne Dziedzictwo Śląska
10:30
Msza Św. Z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku
11:30
Wybieram Śląskie
18:00
Kalejdoskop (JM- tłumaczenie na język migowy)
19:00
"Reset" wszystko o grach
19:15
Wybieram Śląskie
19:40
Sakralne Dziedzictwo Śląska
22:15
Śląskie granie i śpiewanie (N-napisy dla niesłyszących)

Żorski Patrol Obywatelski rozdaje darmowe maseczki mieszkańcom Żor

Żorski Patrol Obywatelski wystartował z akcją rozdawania maseczek ochronnych na terenie miasta. Kilkadziesiąt wolontariuszy wyruszyło w miasto, aby wręczać darmowe maseczki. Jako pierwsi maseczki ochronne otrzymali seniorzy.

Wolontariusze z Żorskiego Patrolu Obywatelskiego już od środy, 15 kwietnia, rozdają maseczki ochronne mieszkańcom Żor. W akcji bierze udział kilkadziesiąt osób. Jako pierwsi otrzymali je seniorzy.

Zabezpieczenie na twarz będzie im przekazywane przez wolontariuszy na terenie sklepów wielkopowierzchniowych od godziny 10:00 do 12:00, czyli w godzinach zakupów dla seniorów. – Przed świętami oraz w ich trakcie wolontariusze przygotowali specjalne pakiety dla seniorów. Najstarsi mieszkańcy naszego miasta otrzymają woreczki, w których znajdą się maseczki wraz z ulotką jak robić bezpiecznie zakupy i z informacją na temat możliwości skorzystania z pomocy Żorskiego Patrolu Obywatelskiego. Ulotki bezpłatnie wydrukowała dla nas firma INFO Graf – mówi Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Żory – koordynatorka działań Żorskiego Patrolu Obywatelskiego.

Maseczki ochronne będą rozdawane także innym mieszkańcom, w tym osobom poruszającym się komunikacją miejską.

Akcja może zostać zrealizowana dzięki pomocy pań z pogotowia krawieckiego, które działa w ramach Żorskiego Patrolu Obywatelskiego. – Kilkadziesiąt pań, naszych wolontariuszek, uszyło już tysiące maseczek! Część z nich już trafiło m.in. do szpitali, schroniska dla osób bezdomnych oraz do pracowników spółdzielni mieszkaniowych i Zarządu Budynków Miejskich, czyli do tych osób, które dezynfekują i dbają o czystość budynków w naszym mieście – dodaje Anna Ujma.

Żorski PAtrol Obywatelski przypomina, że osoby starsze, z niepełnosprawnościami czy przewlekle chore, które chciałyby uzyskać pomoc ŻPO w zakupach czy wyprowadzaniu zwierząt powinny w godzinach 8:00 – 16:00 skontaktować się z Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych pod nr tel. 32 43 55 111 lub 694 491 924.

 

Źródło: UM Żory

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print