00:00
Muzyka Disco
10:10
Czym żyje Kościół
10:30
Msza Św. Z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku
11:30
Przystanek Kultura
18:00
Koncert Em Band i Ewa Uryga
19:00
Przystanek Kultura
19:40
Czym żyje Kościół
22:45
Koncert Em Band i Ewa Uryga
23:45
Śląskie granie i śpiewanie (N-napisy dla niesłyszących)

Zabrze: Śmigłowiec LPR zabrał ciężko rannego motocyklistę

Zabrzańska policja wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego doszło 3 maja na zabrzańskim odcinku DTŚ. Motocyklista tracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się. 28-latek z urazem głowy i nóg został został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala.

Do zdarzenia drogowego doszło w piątek, 3 maja, na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. 28-letni mężczyzna jechał w kierunku Katowic i na wiadukcie nad rondem Sybiraków utracił panowanie nad swoim motocyklem. Mężczyzna w wyniku upadku doznał urazu głowy i nóg. Załoga karetki pogotowia ratunkowego podjęła decyzję o wezwaniu lotniczego pogotowia ratunkowego, które lądowało na DTŚ. Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Policja apeluje! Rozpędzenie motocykla do prędkości 100 km/h często trwa jedynie kilka sekund. Dlatego tak ważne jest, by za kierownicą zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię. Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, jest przyczyną zderzenia się z innym uczestnikiem ruchu i kończy się tragicznie.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print