00:00
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
1:00
Muzyka Disco
8:30
Śląskie na wycieczkę
10:10
Sakralne dziedzictwo Śląska
10:30
Msza Św. Z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku
11:30
DURŚ ze Ślónskym, O Ślónsku, a po Ślónsku
13:00
Telesprzedaż
16:30
DURŚ ze Ślónskym, O Ślónsku, a po Ślónsku
18:00
Koncert dolnośląski -Festiwal Muzyczny Duo Fortecello
19:00
Sakralne dziedzictwo Śląska
19:20
Wycieczka w Śląskie
19:40
Kobieta ze Śląska-sezon II
22:15
Kalejdoskop (JM- tłumaczenie na język migowy)

Zaatakował siekierą idące ulicą małżeństwo

Pijany tarnogórzanin zaatakował siekierą idące ulicą małżeństwo. Mężczyzna był agresywny również wobec interweniujących policjantów. Wobec agresywnego 40-latka zastosowano policyjny dozór. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w piątek, 12 czerwca, na ulicy Wyspiańskiego w Tarnowskich Górach. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że ktoś zaatakował siekierą idące ulicą małżeństwo. Dojeżdżając na miejsce interwencji, mundurowi zauważyli mężczyznę z siekierą, który krzyczał i wymachiwał niebezpiecznym przedmiotem w kierunku mężczyzny i kobiety stojących na chodniku. Obok napastnika stał drugi mężczyzna, który również zachowywał się agresywnie w stosunku do pary. Policjanci wybiegli z radiowozu i ruszyli z pomocą. Drugi z mężczyzn od razu podporządkował się policyjnym poleceniom. Natomiast agresor z siekierą, pomimo ostrzeżeń wydawanych przez stróżów prawa, nie odrzucił niebezpiecznego narzędzia. Zamiast tego ruszył w kierunku policjantów. Funkcjonariusze szybko wyrwali mu z ręki siekierę i obezwładnili go.

40-latek został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie znajdowały się ponad 2 promile alkoholu.  Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na policjanta. Prokurator zastosował też wobec mężczyzny policyjny dozór. O dalszym losie tarnogórzanina zdecyduje sąd. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

 

Źródło: Policja Śląska

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print