00:00
Muzyka Disco
10:10
Czym żyje Kościół
10:30
Msza Św. Z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku
11:30
Przystanek Kultura
18:00
Koncert Em Band i Ewa Uryga
19:00
Przystanek Kultura
19:40
Czym żyje Kościół
22:45
Koncert Em Band i Ewa Uryga
23:45
Śląskie granie i śpiewanie (N-napisy dla niesłyszących)

Wybuch gazu w Kędzierzynie-Koźlu

Potężna eklsplozja butli z gazem spowodowała zawalenie części kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu. Doszło też do pożaru, z którym ponad 80 strażaków walczyło przez ponad 3 godziny. W wyniku zdarzenia ucierpiały dwie osoby. Trwa ustalanie przyczyn wybuchu i liczenie strat.

Do eksplozji butli z gazem doszło w czwartek, 6 czerwca, około godz. 19:15 na drugim piętrze kamienicy przy ul. Czerwińskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Wybuch był tak silny, że zawaliła się część budynku. Doszło też do pożaru. Strażacy do blisko 3.00 w nocy walczyli z płomieniami. Dopiero wtedy udało się ugasić ogień.

Przybyli na miejsce strażacy wyciągnęli z zwalonej części kamienicy dwie osoby. Jedn z nich była poważnie ranna i została zabrana śmigłowcem LPR do szpitala. Ze względu na realnego zagrożenia zawalenia budynku konieczna była ewakuacja lokatorów sąsiednich kamienic. Również strażący byli zmuszeni zaprzestać przeszukiwania gruzów. Po zabezpieczeniu stropów akcja poszukiwawcza została wznowiona.

Służby otrzymały informację, że pod gruzami mogą znajdowć się jeszcze dwie osoby, dlatego też rozpoczęto intensywne przeszukiwania rumowiska. W akcji udział brała m.in. specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z Jastrzębia -Zdroju.

Na szczęście w gruzach kamienicy nie znaleziono żadnych osób. Nadzór budowlany określi, czy budynek nadaje się do remontu, czy do rozbiórki. Prokurator i policja będą ustalać dokładne okoliczności pożaru.

 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print