8:30
Kobieta ze Śląska
9:00
Życzeń Moc
12:00
19:10
Wolni Jeźdźcy - AKF KLAPS
18:40
Kobieta ze Śląska
20:00
23:45
W Rytmie Disco Polo - podsumowanie
Biuro rachunkowe EDKB

Wesprzyjcie 10-letniego Rafała z Rybnika w walce z chorobą!

Rafał Chmielarz ma 10 lat i pochodzi z Rybnika. Kiedy skńczył 4 lata zaczął mieć problemy z wchodzeniem po schodach. Pobyt w Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie i badania DNA postawiły przerażającą diagnozę – dystrofia mięśniowa Duchanne’a. 10-latek w tej chwili nie chodzi samodzielnie, ale potrzebuje codzienniej rehabilitacji i leków, aby utrzymać mięśnie oddechowe i sercowe w miarę dobrej kondycji. Chłopiec potrzebuje Waszej pomocy, aby móc walczyć z chorobą!

Gdy Rafał skończył 4 latka jego rodzice zauważyli, że ich syn zaczna mieć problemy z wchodzeniem po schodach. Przerażeni zabrali go do Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie, gdzie przeprowadzono badania DNA i postawiono diagnozę – dystrofia mięśniowa Duchanne’a. Choroba genetyczna, którą zdiagnozowano u chłopca z każdym dniem postępuje i powoduje nieodwracalny zanik mięśni. Dlatego też Rafał potrzebuje codziennej rehabilitacji i leczenia farmakologicznego, aby móc żyć. 10-latek wymaga codziennej pionizacji oraz fizjoterapii, która pozwoli utrzymać jego mięśnie oddechowe i sercowe w miarę dobrej kondycji.

Rodzice Rafała zakupili specjalny pionizator, który wspiera walkę ich syna z chorobą. Nieoceniona jest również rehabilitacja w domu i specjalistycznych ośrodkach fizjoterapeutycznych.

Walka chłopca z chorobą wymaga wielu nakładów finansowych. A tych zaczyna brakować… Rafał potrzebuje regularnych zabiegów rehabilitacyjnych, codziennego przyjmowania leków, a także wózka inwalidzkiego, który pozwoli mu swobodnie poruszać się.

Pomóżmy Rafałowi walczyć o zdrowie i życie! Każdy, nawet najmniejszy pomocny gest, ma wielkie znaczenie. Wesprzyjcie małego Rybniczanina w walce z chorobą! Wpłat możecie dokonywać tu.

 

DODAJ KOMENTARZ

komentarze

Zobacz pozostałe artykuły