00:00
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
1:00
Muzyka Disco
10:00
Sakralne Dziedzictwo Śląska
10:30
Msza Św. Z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku
11:30
Wybieram Śląskie
18:00
Kalejdoskop (JM- tłumaczenie na język migowy)
19:00
"Reset" wszystko o grach
19:15
Wybieram Śląskie
19:40
Sakralne Dziedzictwo Śląska
22:15
Śląskie granie i śpiewanie (N-napisy dla niesłyszących)

W Lublinću podczas prac rozbiórkowych znaleziono granat i amunicę

O niecodziennym znalezisku odkrytym w trakcie prac rozbiórkowych stróżów prawa powiadomił jeden z mieszkańców. Granat ręczny i amunicja zostały już przekazane saperom, którzy przeprowadzą ich neutralizację.

W środę, 29 ksietnia, w godzinach rannych oficer dyżurny lublinieckiej komendy przyjął zgłoszenie o niecodziennym, a zarazem niebezpiecznym znalezisku. Mieszkaniec Lublińca w trakcie prowadzonych prac rozbiórkowych budynku gospodarczego, natrafił na granat oraz kilkanaście sztuk amunicji. Na miejsce został skierowany policyjny pirotechnik, który potwierdził, że to grant ręczny oraz 14 sztuk amunicji karabinowej pochodzące prawdopodobnie z okresu I i II wojny światowej. Teren, na którym znaleziono przedmioty został zabezpieczony przez mundurowych. Dopiero wówczas niebezpieczne znalezisko zostało przekazane saperom, którzy zneutralizują je na poligonie.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność w postępowaniu ze znalezionymi przedmiotami. W takiej sytuacji należy powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Pamiętajmy, że rzeczy takich nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa, a także niewłaściwe postępowanie z takimi przedmiotami może doprowadzić nawet do śmierci.

 

Źródło: Policja Śląska

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print