Peggy Brown

W Bielsku-Białej dziecko urodziło dziecko

W bielskim szpitalu przez cesarskie cięcie przyszedł na świat zdrowy chłopczyk. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, iż jego matka ma 12 lat.

W miniony wtorek, 23 lipca, 12-latka trafiła na porodówkę do szpitala przy ul. Wyspiańskiego w Bielsku-Białej. Dziewczynka była w zaawansowanej ciąży. Jeszcze tego samego dnia urodziła zdrowego chłopczyka. Młoda mama została wypisana ze szpitala w piątek, 26 lipca. Opieka prawna nad 12-latką i jej nowonarodzonym synkiem została przekazana matce dziewczynki.

Prokuratura w tej sprawie wszczęła śledztwo. 12-latka nie została jeszcze przesłuchana przez policję. Nastąpi to w ciągu najbliżzzych dni. Natomiast po przesłuchaniu jest już matka dziewczynki.

Współżycie z osobą mającą mniej niż 15 lat jest w Polsce ścigane z urzędu.  Każdemu, kto wie o takim przypadku, a nie powiadomi odpowiednich organów, jest zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.  Tymczasem osoba, która współżyje z małoletnim dopuszcza się przestępstwa, za które grozi nawet 12 lat więzienia.

DODAJ KOMENTARZ

komentarze

Zobacz pozostałe artykuły