00:00
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
1:00
Muzyka Disco
10:10
Sakralne dziedzictwo Śląska
10:30
Msza Św. Z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku
18:00
Koncert- DFM Magdalena Cornelius-Kulig
19:00
Sakralne dziedzictwo Śląska
22:15
Śląskie Granie i Śpiewanie

Usłyszał blisko 500 zarzutów za oszustwa na szkodę instytucji bankowch

Blisko 500 zarzutów popełnienia przestępstwa usłyszał 22-letni mieszkaniec Gliwic. Mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie i dokonanie kilkuset oszustw na szkodę instytucji bankowej. Grozi mu za to kara do 8 lat więzienia.

Gliwiccy kryminalni zajmowali się sprawą od ponad dwóch lat. Ich analityczna praca przyniosła efekty, w wyniku których zebrano materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie podejrzanemu o oszustwa 22-latkowi prawie 500 zarzutów.

W toku śledztwa ustalono, że mężczyzna, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, dokonywał płatności bezgotówkowych przy użyciu karty płatniczej, umożliwiającej realizowanie transakcji w formie “zbliżeniowej”. Był świadomym tego, że system bankowy nie dokona od razu sprawdzenia salda konta i przeprowadzona transakcja nie obciąży automatycznie rachunku, pozwalając dokonać płatności, pomimo braku środków. W ten sposób powodował nieuprawniony debet na rachunku, bez zamiaru jego uregulowania. Wszystkich tych czynów gliwiczanin dopuścił się w na przełomie 2015 i 2016 roku.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz gliwicki sąd. Podejrzanemu grozi za to kara do 8 lat więzienia.

 

Źródło: KMP w Gliwicach

 

Żródło: KMP w Gliwicach

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print