00:40
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
7:20
7:25
Bez Komentarza
7:30
7:48
7:50
Debata Tygodnia Dobromir Sośnierz i Maciej Konieczny
8:05
8:08
8:10
Program samorządowy/ publicystyczny
10:05
10:08
11:05
11:08
11:30
11:48
11:50
Debata Tygodnia Dobromir Sośnierz i Maciej Konieczny
12:05
12:08
12:10
Program samorządowy/ publicystyczny
17:00
Koncert Em Band i Ewa Uryga
19:00
Minął Tydzień
23:00
Minął Tydzień
23:55
Muzyka Disco

Uratowali z pożaru dwie kobiety i dziecko

Odwaga, profesjonalizm i zdecydowanie w działaniu – tych cech nie brakuje policjantom i strażakom z Tarnowskich Gór, którzy narażając swoje życie uratowali dwie kobiety i 7-letnie dziecko. Nie wahając się ani chwili weszli do środka palącego się mieszkania i wyprowadzili poszkodowanych.

W budynku wielorodzinnym w Ptakowicach w środku nocy wybuchł pożar. Ogień zajął pierwsze piętro, gdzie w jednym z mieszkań paliły się między innymi różnego rodzaju przedmioty, które wydzielały bardzo ostry i niebezpieczny dla zdrowia, rozprzestrzeniający się po całej kamienicy dym.

Na miejsce zdarzenia jako pierwsi przybyli tarnogórscy policjanci. W tym czasie większość mieszkańców kamienicy znajdowała się na zewnątrz. Funkcjonariusze zostali jednak poinformowani, że w płonącym budynku zostały dwie osoby i dziecko. Stróże prawa bez wahania ruszyli im z pomocą.

Policjanci próbowali dostać się do środka mieszkania klatką schodową, ale wysoka temperatura i gęste, drażniące kłęby dymu skutecznie to uniemożliwiały. Chwilę później na miejsce przybyli strażacy. Po rozłożeniu drabiny wspólnie z policjantami ewakuowali z płonącego mieszkania dwie kobiety oraz 7 letnie dziecko. Uratowani lokatorzy trafili w ręce ratowników medycznych.

Bez wątpienia jest to wzorowy przykład współdziałania służb. Dzięki zaangażowaniu policjantów, strażaków i ratowników biorących udział w nocnej akcji, nikt z lokatorów nie odniósł poważnych obrażeń. W wyniku pożaru kamienicy do szpitali trafiło 12 osób w tym 9 dzieci. Z oparzeniami górnych dróg oddechowych do szpitala trafił także policjant, który ratował życie tych osób. Ze względu na stan zdrowia, policjant aktualnie przebywa w szpitalu.

Wczoraj odwiedził go szef tarnogórskich policjantów oraz koledzy z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy pogratulowali mu bohaterskiej postawy i życzyli szybkiego powrotu do zdrowia.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print