00:00
Muzyka Nocą
10:00
Przyjaźń chodzi na czterech łapach
10:15
Szlakiem Architektury Sakralnej na Śląsku
11:30
Lasy Państwowe
18:00
Kalejdoskop
19:00
Trenuj z Odrą
19:15
Wycieczka na Śląsk
19:30
Przyjaźń chodzi na czterech łapach
19:45
Szlakiem Architektury Sakralnej na Śląsku

Ukradli tożsamość i zaciągali kredyty!

Ukradli dane osobowe mieszkanki Chorzowa i zaciągali na nią kredyty. 25-letni katowiczanin, wraz ze swoją partnerką, usłyszeli blisko 30 zarzutów.  Straty sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych. Para usłyszała już zarzuty i decyzją sądu została objęta policyjnym dozorem.

Sytuacja miała miejsce pod koniec maja br., kiedy do Komisariatu Policji I w Chorzowie wpłynęło zawiadomienie o wyłudzeniu kredytu na szkodę jednego z banków. Sprawą niezwłocznie zajęli się kryminalni, którzy szybko ustalili, że mają do czynienia z oszustem, który zrobił sobie z tego regularne źródło dochodów. Śledczy ustalili „złodzieja tożsamości” oraz namierzyli wspólnika, którym okazała się być jego partnerka. Gdy kryminalni wkroczyli do ich mieszkania, para nie kryła zaskoczenia. Przeszukanie mieszkania szybko utwierdziło mundurowych w przekonaniu, że nie spodziewali się ich wizyty. Oprócz dowodów ostatnich przestępstw, kryminalni zabezpieczyli także dowody świadczące o innych przestępstwach, w tym amfetaminę.

24-latek wraz ze swoją partnerką usłyszeli w sumie 27 zarzutów. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy i oszuści mogą usłyszeć kolejne zarzuty.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print