Tragiczny finał poszukiwań 68-latki z Sosnowca

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej 68-letniej mieszkanki Sosnowca. W rzece przy ulicy Plażowej nurkowie odnaleźli ciało kobiety. Policja będzie ustalać szczegółowe okoliczności jej śmierci.

Zgłoszenie zaginięcia 68-latki wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu 6 lipca. Z jego treści wynikało, że w dniu 3 lipca kobieta oddaliła się z miejsca położonego na terenach zielonych w okolicy Trójkąta Trzech Cesarzy, gdzie przebywała ze znajomymi. Od tej pory nikt z bliskich czy znajomych jej nie widział. W toku policyjnych działań ustalono, że ślad za zaginioną urywa się na terenie nieużytków biegnących wzdłuż rzeki Biała Przemsza. Natomiast rozpoczęto działania poszukiwawcze, gdyż istniało niebezpieczeństwo, że kobieta może znajdować się w trudno dostępnym miejscu i może wymagać pomocy.

W akcji, oprócz mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, policjantów wsparli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu, Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, Ochotniczej Straży Pożarnej Sosnowiec Cieśle, Ochotniczej Straży Pożarnej Sosnowiec Porąbka, zespół Pogotowia Ratunkowego oraz funkcjonariusze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wykorzystano w niej specjalistyczny sprzęt oraz psy tropiące. Niestety jej finał okazał się tragiczny. Wieczorem, w korycie rzeki, strażacy odnaleźli ciało kobiety. Na miejscu do późnych godzin nocnych, pracowali policyjni śledczy, prokurator i biegły lekarz sądowy. Dalsze postępowanie wyjaśni wszystkie okoliczności tej sprawy.

 

Źródło: Policja Śląska

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print