Peggy Brown

Tragedia podczas Tour de Pologne. 22-letni Bjorg Lambrecht nie żyje.

Tragiczny wypadek podczas Tour de Pologne na trasie w Czerwione-Leszczynach. Bjorg Lambrecht podczas wyścigu uderzył w betonowy przepust. 22-latek zmarł kilkanaście minut po przyjeździe do rybnickiego szpitala.

Uczestnik Tour de Pologne Bjorg Lambrecht miał poważny wypadek na trasie w Czerwionce-Leszczynach. Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 sierpnia, o godz. 16:10 na ul. Palowickiej w Bełku. Podczas przejazdu peletonu Tour de Pologne 22-letni Bjorg Lambrecht stracił panowanie nad rowerem i z wielką siłą uderzył w betonowy przepust na drodze.

Kolarz doznał bardzo cieżkich obrażeń ciała. Lekarze musieli otworzyć klatkę piersiową zawodnika, aby bezpośrednio masować jego serce. Po ponad godzinnej reanimacji udało się przywrócić czynności.  Jednak jego stan nie pozwalał na transport śmigłowcem LPR, dlatego został zabrany karetką do rybnickiego szpitala.

Niestety, młody mężczyzna zmarł na stole operacyjnym kilkanaście minut po tym, jak został przewieziony do lecznicy.

„Na Turze jeżdżę od lat, ale takiego zdarzenia nie mieliśmy”

– tak podsumowuje tragiczny wypadek lekarz, który od lat zabezpiecza Tour de Pologne.

22-latek doznał m.in. rozległych obrażeń klatki piersiowej, jamy brzusznej, krwawienia ze śledziony i wątroby oraz odmy płucnej.

Bjorg był uważany za jednego z najzdolniejszych belgijskich kolarzy. Jutro – przed startem lub w trakcie dekoracji – planowana jest minuta ciszy w hołdzie młodemu zawodnikowi.

 

DODAJ KOMENTARZ

komentarze

Zobacz pozostałe artykuły