10:00
17:23
17:30
Raport
17:45
Pogoda
17:50
Po Godzinach
18:05
Flesz
18:08
Pogoda
18:30
Raport
18:45
Pogoda
18:50
19:05
Flesz
19:08
Pogoda
19:10
Szklakiem Rodów Przemysłowych
19:30
Eko Raport
21:30
Raport
21:45
Pogoda
21:50
Gość Dnia
22:05
Flesz
22:08
Pogoda
22:10
Szlakiem Rodów Przemysłowych
22:30
Eko Raport
Biuro rachunkowe EDKB

Szok! Został wypisany z sosnowieckiego szpitala w stanie agonalnym. Zmarł po kilku dniach

Kolejna szokująca sytuacja w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim! Chory na Alzheimera wszedł na oddział psychosomatyczny o własnych siłach. Po kilkutygodniowym pobycie został wypisany ze szpitala w stanie agonalnym. Rodzina pacjenta uważa, że był on zaniedbywany przez personel, co doprowadziło do powstania licznych odleżyn. Mężczyzna zmarł po kilku dniach. Sprawę bada prokuratura.

O Sosnowieckim Szpitalu Miejskim zrobiło się głośno po tym, jak do mediów trafiła informacja o śmierci 39-letniego mężczyzny, który z opuchniętą nogą trafił na SOR. Krzysztof po 9 godzinnym pobycie na izbie przyjęć zmarł. Sprawą zajmuje się Prokuratura Regionalna w Katowicach. Więcej o bulerwsującym pobycie 39-latka na SOR w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu pisaliśmy w innym artykule.

Tymczasem wczoraj sosnowiecka prokuratura przesłuchała świadków w innej, ale nie mniej bulwersującej sprawie. Rodzina starszego mężczyzny powiadomiła prokuraturę o nieprawidłowościach, które wystąpiły podczas hospitalizacji ich bliskiego.

Mężczyzna chory na Alzheimera trafił na oddział psychosomatyczny w stanie fizycznym zadowalającym. Po kilku tygodniach pobytu został wypisany ze szpitala w stanie agonalnym. Pacjent miał liczne odleżyny czwartego stopnia i stan zapalny organizmu. Kilka dni później zmarł w olkuskim hospicjum.

Rodzina mężczyzny zarzuca personelowi medycznemu szpitala zaniedbanie. Ich zdaniem starszy człowiek przez wiele godzin leżał we własnym moczu, nie zmieniano mu należycie opatrunków, a także go nie karmiono. Pacjent miał być trzymany na pasach, co w konsekwencji doprowadziło o powstania licznych odleżyn. Rodzina „odkryła” odleżyny na dolnych partiach nóg chorego po nieprzyjemnym zapachu. Po podniesieniu kołdry ich oczom ukazały się sklejone nogi, a po podniesieniu jednej z nich rana do żywej kości. Odleżyny na biodrach były dziurami, z których sączyła się żółta wydzielna.

Rodzina przerażona i jednocześnie zaniepokojona widokiem odleżyn na ciele swojego bliskiego, postanowiła zakupić za własne pieniądze materac przeciwodleżynowy. Miała nadzieję, że pomoże on zmniejszyć cierpienie ich ojca, a także przyczyni się do szybszego leczenia głębokich zmian na ciele. Ich zdaniem materac przeleżał 2 tygodnie w dyżurce pielęgniarskiej, gdyż nikt nie chciał podjąć decyzji o małej reorganizacji w salach.

Co więcej, bliscy seniora musieli za własne pieniądze kupować środki do leczenia odleżyn. Personel szpitala poinformował ich, że lecznica nie ma funduszy na odpowiednią ilość lekarstw. Rodzina codziennie dowoziła do szpitala srebro w aerozolu, które wystarczało na zaledwie dwa dni leczenia. Koszt specyfiku to 50 zł.

Szokująca okazała się być dla nich również decyzja o wypisie ojca ze szpitala, o której dowiedzieli się przypadkiem od innych pacjentów. Rodzina miała zaledwie dwa dni na zorganizowanie hospicjum dla schorowanego starszego człowieka. Leczenie w domu nie było możliwe ze względu na jego tragiczny stan zdrowia.

Sosnowiecka prokuratura jest na wczesnym etapie śledztwa. Przesłuchała już w tej sprawie osobę, która zgłosiła zawiadomienie. Obecnie zbierane są materiały dowodowe w tej sprawie.

 

DODAJ KOMENTARZ

komentarze

Zobacz pozostałe artykuły