Biuro rachunkowe EDKB

Świętochłowice: Napadli na 17-latka z maczetą!

Trzej mężczyźni w wieku 18-20 lat zostali zatrzymani za napad z użyciem maczety. Mężczyźni w ramach porachunków dwóch zwaśnionych, śląskich klubów piłkarskich, zaatakowali 17-letniego mieszkańca Świętochłowic. Chłopak w ciężkim stanie trafił do szpitala. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chorzowie.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 20 lipca, na placu Słowiańskim w Świętochłowicach. W późnych godzinach wieczornych, oficer dyżurny świętochłowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o starciu pseudokibiców w dzielnicy Lipiny. Stróże prawa, którzy przybyli na miejsce  zastali siedzącego na ławce 17-latka z ranami głowy. Od razu niezwłocznie udzielili mu pomocy przedmedycznej.  Z uwagi na posiadane obrażenia głowy, nastolatek został przewieziony przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala. 

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że napadła na niego grupa osób z niebezpiecznymi narzędziami. Podjęte czynności przez świętochłowickich śledczych oraz współpracujących z nimi policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz katowickiego oddziału prewencji doprowadziły do zatrzymania 3 osób mających związek ze sprawą. Zatrzymani, to mieszkańcy Świętochłowic w wieku 18 – 20 lat. Stróże prawa zabezpieczyli również różnego rodzaju niebezpieczne narzędzia, którymi mogli posłużyć się sprawcy. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 

ustaleń śledczych wynika, że sobotnie zdarzenie mogło mieć charakter porachunków pseudokibiców dwóch zwaśnionych klubów piłkarskich z województwa śląskiego. Kryminalni weryfikują każdą zebraną w sprawie informację, przesłuchują świadków i ustalają osoby mogące mieć związek z tym zdarzeniem. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chorzowie. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. 

Policja prosi świadków zdarzenia o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP Świętochłowice.

DODAJ KOMENTARZ

komentarze

Zobacz pozostałe artykuły