00:00
Muzyka Disco
10:10
Czym żyje Kościół
10:30
Msza Św. Z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku
11:30
Przystanek Kultura
18:00
Koncert Em Band i Ewa Uryga
19:00
Przystanek Kultura
19:40
Czym żyje Kościół
22:45
Koncert Em Band i Ewa Uryga
23:45
Śląskie granie i śpiewanie (N-napisy dla niesłyszących)

Rybnik: Zostawiła psa w nagrzanym aucie i poszła na zakupy!

Rybniccy policjanci uratowali psa, który został pozostawiony w szczelnie zamkniętym, nagrzanym aucie. Wycieńczone zwierzę znajdowało się w samochodzie znajdującym sie na najwyższej kondygnacji otwartego parkingu, w bardzo nasłonecznionym miejscu. Do uratowania czworonoga przyczyniła się informacja przekazana przez świadków zdarzenia. 21-letniej właścicielce grożą teraz nawet 3 lata więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 4 czerwca, około godziny 14.20 na parkingu jednej z galerii handlowych w centrum Rybnika. Świadek zawiadomił rybnicką policję, że w szczelnie zamkniętym, nagrzanym samochodzie marki Nissan Qashqai, znajduje się wycieńczony pies. Przybyli na miejsce policjanci zastali auto znajdował się na najwyższej kondygnacji otwartego parkingu, w miejscu bardzo nasłonecznionym, gdzie temperatura sięgała ponad 30 stopni Celsjusza. Stróże prawa wybili jedną z bocznych szyb i otworzyli samochód. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji mundurowych zwierzęciu nic się nie stało.

Po krótkiej chwili na miejscu pojawiła się 21-letnia właścicielka czworonoga. Mieszkance Knurowa, która przebywała na terenie Rybnika grozi teraz nawet 3 lata więzienia.

Pamiętajmy! Wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe, temperatura wzrosła do poziomu zagrażającego naszemu życiu. Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i informujmy o wszystkim policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Przypominamy także, że w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu sami możemy podjąć czynności zmierzające do udzielenia pomocy, np. wybijając szybę w aucie.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print