Peggy Brown

Rybnik: Potrącił dziecko i uciekł!

21-latek podczas wymijania innego pojazdu zjechał na pobocze i potrącił wracającą ze szkoły dziewczynkę, po czym uciekł. Mieszkaniec Jejkowic został ujęty przez kierowcę, który omijał w lesie uszkodzony samochód i udał się za nim w pościg. Jak się okazało sprawca zdarzenia był pod wpływem alkoholu oraz narkotyków.

Do zdarzenia doszło w srodę, 12 czerwca, około godziny 11.30 na ul. Łącznej w Rybniku. Kierujący audi jechał w kierunku ul. Krzywej i podczas wymijania innego pojazdu w strefie zamieszkania zjechał na pobocze, uderzył w głaz, po czym potrącił dziewczynkę, która wracała ze szkoły. Kierowca osobówki uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając dziecku pomocy. Rybniczanka z obrażeniami głowy została przewieziona do szpitala. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kilka minut później dyżurny otrzymał koleje zgłoszenie. Tym razem 42-letni strażnik miejski zawiadomił policję, iż zatrzymał sprawcę wypadku drogowego. Funkcjonariusz w czasie wolnym udał się w pościg za mężczyzną i po około 2 kilometrach zatrzymał 21-letniego kierowcę, a następnie przekazał policjantom.

Okazało się, że sprawca wypadku był pijany. Badanie testerem narkotykowym również dało wynik pozytywny. To czy znajdował się pod wpływem środków odurzających potwierdzą ostatecznie wyniki badania jego krwi.

DODAJ KOMENTARZ

komentarze

Zobacz pozostałe artykuły