00:00
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
1:00
Muzyka Disco
8:30
Śląskie na wycieczkę
10:10
Sakralne dziedzictwo Śląska
10:30
Msza Św. Z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku
11:30
DURŚ ze Ślónskym, O Ślónsku, a po Ślónsku
13:00
Telesprzedaż
16:30
DURŚ ze Ślónskym, O Ślónsku, a po Ślónsku
18:00
Koncert dolnośląski -Festiwal Muzyczny Duo Fortecello
19:00
Sakralne dziedzictwo Śląska
19:20
Wycieczka w Śląskie
19:40
Kobieta ze Śląska-sezon II
22:15
Kalejdoskop (JM- tłumaczenie na język migowy)

„Rehabilitantka” ukradła seniorowi 100 tys. złotych

Kobieta podająca się za rehabilitantkę ukradła seniorowi 100 tys. złotych. Śledczy ponad 9 miesięcy zbierali materiał dowodowy, który ostatecznie pozwolił postawić 65-latce zarzuty. Kobiecie może grozić nawet 5 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce w październiku 2019 r. w Tychach. Zawiadomienie złożył 85-letni mężczyzna, który  poinformował funkcjonariuszy o kradzieży 100 tys. zł z jego mieszkania. Senior nie wiedział kto i kiedy mógł zabrać mu pieniądze. Policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. Ich zaangażowanie przyniosło efekty.

Zebrany przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie podejrzanej kobiety. Okazało się, że weszła ona do mieszkania seniora pod pretekstem rehabilitacji w celu poprawy jego stanu zdrowia, a następnie skradła należące do niego 100 tys. zł. Do zatrzymania 65-letniej kobiety doszło w mieszkaniu w województwie mazowieckim już kilka dni od zdarzenia.

Przez ponad 9 miesięcy policjanci uzupełniali materiał dowodowy, który ostatecznie pozwolił na sporządzenia aktu oskarżenia, który już niebawem trafi do sądu. To właśnie sąd zadecyduje o dalszym losie kobiety. Może jej grozić nawet 5 lat więzienia.

 

Źródło: Policja Śląska

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print