00:00
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
1:00
Muzyka Disco
10:00
Sakralne Dziedzictwo Śląska
10:30
Msza Św. Z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku
11:30
Wybieram Śląskie
18:00
Kalejdoskop (JM- tłumaczenie na język migowy)
19:00
"Reset" wszystko o grach
19:15
Wybieram Śląskie
19:40
Sakralne Dziedzictwo Śląska
22:15
Śląskie granie i śpiewanie (N-napisy dla niesłyszących)

Powiat Bielski otrzymał ponad 9,2 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na co pójdą pieniądze?

Nieco ponad 9,2 mln zł (9 247 071) z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wpłynęło na konto Powiatu Bielskiego. Pieniądze mają zostać przeznaczone na inwestycje, które już są realizowane lub zostały wcześniej zaplanowane. Część tych przedsięwzięć jest przed przetargiem, stąd trudno mówić o konkretnych kwotach.

Spora część zostanie przeznaczona na drogi powiatowe, a konkretnie na wkład własny do tych inwestycji. Mowa o niedawno rozpoczętych robotach: ul. Prusa w Czechowicach-Dziedzicach oraz drodze w Zasolu Bielańskim w gminie Wilamowice. Na liście znalazła się też rozbudowa drogi na odcinku Międzyrzecze-Mazańcowice. Ta ostatnia jest już po przetargu, prace mają ruszyć w październiku.

Środki zostaną przeznaczone także na ochronę zdrowia: modernizację budynku głównego Bielskiego Centrum Psychiatrii- Olszówka w Bielsku-Białej. Jest to inwestycja 3-letnia, która kończy się w tym roku oraz informatyzację Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Wśród zaplanowanych inwestycji, na które zostaną przeznaczone środki z RFIL znalazły się także: zagospodarowanie terenów przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach, wymiana rozdzielni prądu w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej,  budowa obiektu przy ul. Asnyka, w którym znajdą się: archiwum urzędu oraz garaż dla samochodów służbowych.

Pieniądze z funduszu pozwolą również na realizację zupełnie nowych zadań, takich jak: adaptacja budynku na potrzeby domu dziecka w Czechowicach-Dziedzicach, rozbudowa i remont Domu Pomocy Społecznej w Wilkowicach, wsparcie OSP i policji.

Jest plan, aby wszystkie środki przyznane w ramach RFIL wydać do końca 2021 r.

 

Źródło: Materiały prasowe Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej|M. Fritz

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print