00:00
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
1:00
Muzyka Disco
8:30
Śląskie na wycieczkę
10:10
Sakralne dziedzictwo Śląska
10:30
Msza Św. Z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku
11:30
DURŚ ze Ślónskym, O Ślónsku, a po Ślónsku
13:00
Telesprzedaż
16:30
DURŚ ze Ślónskym, O Ślónsku, a po Ślónsku
18:00
Koncert dolnośląski -Festiwal Muzyczny Duo Fortecello
19:00
Sakralne dziedzictwo Śląska
19:20
Wycieczka w Śląskie
19:40
Kobieta ze Śląska-sezon II
22:15
Kalejdoskop (JM- tłumaczenie na język migowy)

Porażka Sasina. Nie będzie likwidacji kopalń, nie będzie obniżek płac

To już pewne - nie będzie likwidacji kopalń, nie będzie obniżek płac. Pomysł Jacka Sasina został skrytykowany przez stronę społeczną. Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Aktywów Państwowych, Zarząd Polskiej Grupy Górniczej S.A. oraz związkowcy doszli do porozumienia. W ciągu najbliższych dni powstanie zespół, który do końca września przygotuje plan naprawczy dla całego górnictwa.

We wtorek, 28 lipca, odbyło się spotkanie Zarządu Polskiej Grupy Górniczej S.A. z przedstawicielami związków zawodowych działających w spółce. Wziął w nim udział także Jacek Sasin, Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Aktywów Państwowych. Podczas rozmów ustalono, że nie będzie zapowiadanych likwidacji kopalń KWK Ruda i KWK Wujek, a także obniżek płac dla górników. Jacek Sasin definitywnie odciął się od przygotowanego w porozumieniu z PGG drastycznego planu naprawczego górnictwa. Podczas konferencji zapewniał, że wszelkie zmiany mogą być wprowadzane jedynie po akceptacji wszystkich stron. Sasin zdementował również plotki, według których rząd przygotowuje plan wygaszania górnictwa do 2036 roku. Oznajmił, że doniesienia prasowe na ten temat były całkowicie nieprawdziwe.

Minister Aktywów Państwowych zapowiedział powołanie w ciągu najbliższych dni zespołu, którego zadaniem będzie przygotowanie do końca września planu naprawczego dla całego górnictwa, ze szczególnym uwzględnieniem Polskiej Grupy Górniczej S.A. W skład zespołu wejdą przedstawiciele pracodawców, strony społecznej, Rządu oraz parlamentarzystów.  Według ustaleń wypracowanie programu powinno nastąpić w korelacji ze zmianami w sektorze elektroenergetycznym spowodowanymi transformacją energetyczną.

Podczas spotkania strona społeczna podtrzymała swój wniosek skierowany Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który dotyczy konieczności objęcia przez niego przewodnictwa w rozmowach dotyczących transformacji województwa śląskiego z uwzględnieniem transformacji sektora surowcowo-energetycznego.

 

Źródło: gov.pl

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print