00:00
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
1:00
Muzyka Disco
8:30
Śląskie na wycieczkę
10:10
Sakralne dziedzictwo Śląska
10:30
Msza Św. Z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku
11:30
DURŚ ze Ślónskym, O Ślónsku, a po Ślónsku
13:00
Telesprzedaż
16:30
DURŚ ze Ślónskym, O Ślónsku, a po Ślónsku
18:00
Koncert dolnośląski -Festiwal Muzyczny Duo Fortecello
19:00
Sakralne dziedzictwo Śląska
19:20
Wycieczka w Śląskie
19:40
Kobieta ze Śląska-sezon II
22:15
Kalejdoskop (JM- tłumaczenie na język migowy)

Policyjni jeźdźcy i przewodnicy psów służbowych odwiedzili częstochowskie domy dziecka

Mundurowi z częstochowskiej prewencji odwiedzili dzieci przebywające w domach dziecka. Policyjni jeźdźcy na koniach i przewodnicy psów służbowych zaprezentowali umiejętności swoich czworonogów, a podinsp. Wizyta stróżów prawa sprawiła dzieciom wiele radości.

Policyjni jeźdźcy i przewodnicy psów służbowych patrolują tereny leśne, parki i skwery czuwając nad bezpieczeństwem mieszkańców. Z uwagi na sytuację związaną z pandemią wykonują wiele dodatkowych zadań w codziennej służbie. W tym trudnym dla wszystkich okresie nie zapominają też o najmłodszych, którzy najbardziej odczuwają skutki wprowadzonych ograniczeń. Wczoraj Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji – podinsp. Rafał Zemła wspólnie z asp. sztab. Martą Kaczyńską i sierż. sztab. Kamilem Sowińskim zrobił niespodziankę mieszkańcom Domu Dla Dzieci w Chorzenicach i Domu Małych Dzieci w Częstochowie, organizując spotkanie z zespołem konnym i przewodnikami psów policyjnych.

St. sierż. Korneliusz Kozłowski na koniu Hamisz i sierż. Michał Chrząszcz na Blue Baker zaprezentowali umiejętności jeździeckie swoich wierzchowców, a asp. sztab. Paweł Kowalczyk i asp. sztab. Marek Ładny opowiedzieli dzieciom, jak powinny się zachować w kontaktach z obcymi psami. Na zakończenie odbył się pokaz tresury Kaira – policyjnego czworonoga, który już prawie od roku pełni służbę w Częstochowie.

Wizyta policjantów sprawiła ogromną radość dzieciom, które większość czasu spędzają teraz w domach.

 

Źródło: Policja Śląska

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print