00:00
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
1:00
Muzyka Disco
10:00
Sakralne Dziedzictwo Śląska
10:30
Msza Św. Z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku
11:30
Wybieram Śląskie
18:00
Kalejdoskop (JM- tłumaczenie na język migowy)
19:00
"Reset" wszystko o grach
19:15
Wybieram Śląskie
19:40
Sakralne Dziedzictwo Śląska
22:15
Śląskie granie i śpiewanie (N-napisy dla niesłyszących)

Policjanci zapobiegli katastrofie budowlanej w Bielsku-Białej

O włos od tragedii. Bielskcy policjanci jako pierwsi dojechali na miejsce groźnego wycieku gazu w budynku wielorodzinnym w Bielsku-Białej. W ostatniej chwili ewakuowali 8 mieszkańców i przewietrzyli budynek. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji nie doszło do katastrofy budowlanej.Przyczyną wycieku była niezakręcona kuchenka.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 27 kwietnia, około godz. 18:00 przy ul. Damrota w Bielsku-Białej.  Policjanci dostali zgłoszenie, że w jednym z budynków wielorodzinnych ulatnia się gaz. Sierżant sztabowy Dominik Górny, sierżant sztabowy Bartosz Matuszny i posterunkowy Jakub Hansel przyjechali na miejsce jeszcze przed strażą pożarną. Od zgłaszającej dowiedzieli się, że budynek nie jest przyłączony do sieci gazowniczej, a mieszkańcy korzystają z butli z gazem. Kobieta przekazała, że w mieszkaniach może znajdować się kilka osób, których nie zdążyła powiadomić o niebezpieczeństwie. Sytuacja była niebezpieczna, a zwłoka mogła zagrażać życiu lokatorów, stróże prawa przystąpili do ich ewakuacji. Po wjeściu do środka budynku czuć już było ulatniający się gaz. Mundurowi szybko zlokalizowali mieszkanie, z którego wydobywał się gaz, zamknęli zawory w dwóch odkręconych butlach gazowych i wyprowadzili 82-latka mieszkańca. Policjanci ewakuowali w sumie 8 osób, a następnie przewietrzyli wszystkie pomieszczenia w budynku.

Kiedy na miejsce przybyli strażacy, zmierzyli w pomieszczeniach objętość gazu. Jeszcze po częściowym przewietrzeniu, pomiary wskazały na blisko 0.5% objętości gazu w powietrzu. Strażacy potwierdzili, że ulatniał się on z zabezpieczonej przez policjantów kuchenki gazowej. Zagrożenie zostało zneutralizowane, a pracownicy pogotowia gazowego zezwoli na powrót lokatorów do swoich mieszkań. Na szczęście nikt z mieszkańców kamienicy nie ucierpiał.

 

Źródło: Policja Śląska

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print