00:00
Śląskie granie i śpiewanie (N- napisy dla niesłyszących)
1:00
Muzyka Disco
10:00
Sakralne Dziedzictwo Śląska
10:30
Msza Św. Z Bazyliki Św. Antoniego w Rybniku
11:30
Wybieram Śląskie
18:00
Kalejdoskop (JM- tłumaczenie na język migowy)
19:00
"Reset" wszystko o grach
19:15
Wybieram Śląskie
19:40
Sakralne Dziedzictwo Śląska
22:15
Śląskie granie i śpiewanie (N-napisy dla niesłyszących)

Pijany, bez prawa jazdy i w kradzionym aucie

Pomimo odebranych uprawnień, wsiadł za kierownicę. Okazało się, że auto, którym poruszałsię23-latek, było kradzione, a w środku znajdowała się atrapa broni palnej. O dalszym losie mieszkańca Sosnowca zdecyduje prokurator.

Policjanci z drogówki zauważyli fiata seicento na jednej z ulic dzielnicy Pogoń w Sosnowcu. Kierowca osobówki nie był w stanie zapanować nad autem. Przyspieszał i zatrzymywał się na przemian, jadąc od krawędzi do krawędzi. Stróże prawa zatrzymali kierowcę do kontroli. Od razu wyczuli od niego alkohol – urządzenie wykazało w jego organizmie prawie promil. Wyszło również na jaw, że 23-latek nie ma prawa jazdy i w przeszłości kilka razy został przyłapany na jeździe bez uprawnień. Co więcej, po sprawdzeniu w policyjnej bazie, okazało się, że samochód jest kradziony, a w środku przewożony był przedmiot przypominający broń palną. Możliwe, że to atrapa, jednak co do tego, czy było na nią wymagane zezwolenie, rozstrzygnie biegły.

Właściciel samochodu został poinformowany o jego odnalezieniu i po przeprowadzeniu przez policjantów wszystkich koniecznych czynności, odzyskał swoją własność. O dalszym losie zatrzymanego 23-latka zadecyduje teraz prokurator. Sprawcy może teraz grozić nawet kara do 10 lat więzienia.

 

Źródło: Policja Śląska

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print