Biuro rachunkowe EDKB

Pijani „opiekowali się” dziećmi

Pijany ojciec sprawował opiekę nad niemowlęciem, a matka zabrała 3,5-letniego syna i… nie wróciła do domu. Okazało się, że nietrzeźwa przebywa w Piekarach Śląskich. O pijanych rodzicach z Siemianowic Śląskich „opiekujący się” małoletnimi zaalarmowała policjantów kuratorka, która sprawowała nadzór nad rodziną.

Kuratorka odwiedziła rodzinę z Siemianowc Śląskich, nad którą sprawuje nadzór. W mieszkaniu obecny był pijany 45-letni ojciec, który miał pod opieką 5-miesięczną córeczkę. Okazało się, że mężczyna jest pijany. Miał on w organiźmie blisko 2 promile alkoholu. W mieszkaniu nie było matki dziewczynki oraz 3,5-letniego synka. Ojciec twierdził, że dzień wcześniej partnerka wyszła z dzieckiem z domu. Policjanci ustalili, że 37-latka przebywa w Piekarach Śląskich. Kobieta także była pijana. Matka „sprawowała opiekę” nad 3,5-latkiem mając blisko 3 promile alkoholu.

Pijani rodzice stworzyli zagrożenie dla życia i zdrowia swoich dzieci. 5-miesięczna dziewczynka trafiła do placówki interwencyjnej, a para rodzicieli objęta policyjnym dozorem. O losie rodzeństwa zadecyduje sąd rodzinny. Za nienależyte sprawowanie opieki nad dziećmi grozi im nawet 5 lat więzienia.

DODAJ KOMENTARZ

komentarze

Zobacz pozostałe artykuły