Biuro rachunkowe EDKB

Pacjentka na SOR-ze w szpitalu Dąbrowie Góniczej zwijała się z bólu. Inni pacjenci interweniowali, aby zajął się nią lekarz

Bulwersująca sytuacja w kolejnym szpitalu na terenie województwa śląskiego. Pacjentka na SOR-ze w szpitalu Dąbrowie Górniczej zwija się z bólu, a następnie traci przytomność. Inni pacjenci interweniują, aby kobietą zajął się lekarz.

Sytuacja miała miejsce 19 marca w szpitalu w Dąbrowie Górniczej. Kobieta zwija się z bólu, a nstępnie traci przytomność. Inni pacjenci SOR-u interweniują w jej sprawie i proszą, aby potrzebującą kobietą zajął się lekarz. Niektórzy zdecydowanie podnoszą głos, inni dokumentują całą sytuację telefonem komórkowym. Jedno z nagrań poniżej.

Pacjenci wołają i domagają się szybkiego działania lekarza. Na nagraniu możemy usłyszeć, że lekarz jest obecny w gabinecie, ale nie podejmuje działań wobec cierpiącej kobiety. Widać, że jedynymi osobami, które podejmują jakiekolwiek działąnie wobec chorej są inni pacjenci.

Prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak zareagował na nagranie, które pojawiło się w sieci. 20 marca wydał oświadczenie:

– „Szokujący filmik nagrany wczoraj wieczorem w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym dąbrowskiego szpitala ukazał sytuację, która w mojej ocenie nigdy nie powinna mieć miejsca i nie znajduję dla niej żadnego usprawiedliwienia. (…) Model zarządzania szpitalem reprezentowany przez dyrektora Zbigniewa Grzywnowicza jest dla mnie nieakceptowalny i jego zmiana jest punktem wyjścia. Mam świadomość, że to dopiero początek drogi, ale jestem zdeterminowany podjąć to wyzwanie (…)”.

Tu możecie zobaczyć cały materiał nagrany telefonem komórkowym.

DODAJ KOMENTARZ

komentarze

Zobacz pozostałe artykuły