Biuro rachunkowe EDKB

Nożownik zaatakował w rybnickim komisariacie!

Z młotkiem i nożem wszedł do holu Komendy Miejskiej w Rybniku i zaatakował recepcjonistkę. Kobieta podczas ucieczki została zraniona w klatkę piersiową. 63-letni nożownik został szybko obezwładniony i zatrzymany. 49-letnia pracownica rybnickiej komendy w stanie stabilnym przebywa w rybnickim szpitalu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 23 września, około godz. 10.00 w ogólnodostępnym holu Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Do budynku wszedł mężczyzna, który trzymał w ręku młotek i próbował zaatakować nim recepcjonistkę. Kobieta ratowała się ucieczką, ale wtedy napastnik zranił ją nożem w klatkę piersiową. Dzięki szybkiej reakcji policjanta pełniącego służbę na stanowisku zastępcy dyżurnego, mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne przedmioty, które miał przy sobie. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczono również nagranie z kamer monitoringu komendy. Zatrzymany to 63-letni mieszkaniec Rybnika. Mężczyzna wcześniej nie był karany. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach skierował na miejsce pracowników wydziału kontroli KWP oraz policyjnych psychologów.

Ranna 49-latka przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. Lekarze określają jej stan jako stabilny. Rodzinie pokrzywdzonej oraz interweniującemu policjantowi została zapewniona pomoc policyjnego psychologa.

DODAJ KOMENTARZ

komentarze

Zobacz pozostałe artykuły