Peggy Brown

Napadli na bank! Złodziejską akcję nagrały kamery monitoringu

Katowiccy policjanci poszukują sprawców napadu na bank. Dwóch zmaskowanych mężczyzn weszło do jednej z placówek bankowych w Katowicach. Przedmiotami przypominającymi broń sterroryzowali klientów i pracowników, żądając wydania pieniędzy. Po dokonanym rabunku uciekli. Złodziejską akcję zarejestrowały kamery monitoringu.

Do zdarzenia doszło 19 marca, kilka minut po godzinie 9:00. Do placówki bankowej w Katowicach weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Przedmiotami przypominającymi broń sterroryzowali pracowników placówki i zażądali wydania pieniędzy. Po zabraniu gotówki uciekli.

W chwili zdarzenia w banku oprócz pracowników przebywało kilku klientów. Nikomu nic się nie stało.

Policja publikuje nagrania z kamer monitoringu, które zarejestrowały zdarzenie oraz sprawców.

Mundurowi od razu po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania sprawców. Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza z Wydziału Kryminalnego KMP Katowice przeprowadziła oględziny oraz przesłuchała świadków. Na miejsce skierowano takżę przewodnika z psem. Zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu. Obecnie policjanci prowadzą czynności nie tylko procesowe, ale i operacyjne, aby ustalić tożsamość i zatrzymać sprawców napadu. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

Wszystkie osoby posiadające informacje na temat napadu lub przestępców, których wizerunki zarejestrowały kamery, proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 32 200 20 00 w godzinach od 8.00 do 15.00, 32 200 25 55 całodobowo lub z najbliższą jednostką policji tel. 112. Informacje można również wysyłać na adres e-mail: ppziz@katowice.ka.policja.gov.pl lub dyzurny@katowice.ka.policja.gov.pl.

Policja liczy na Waszą pomoc!

DODAJ KOMENTARZ

komentarze

Zobacz pozostałe artykuły